Aktualności

06-03-2018-06:36:17

Decapitated, Hunter i Dr Misio na Cieszanów Rock Festiwal 2018

Udostępnij! Tweetnij!

Decapitated, Hunter, Dr Misio, The Analogs i Materia otwierają program Cieszanów Rock Festiwal 2018. W tym roku rockowa impreza odbędzie się w dniach 16-19 sierpnia.

Decapitated fot. Archiwum zespołu

Cieszanów Rock Festiwal, największy festiwal rockowy w południowo– wschodniej Polsce, ogłasza pierwsze gwiazdy nadchodzącej edycji. Na pierwszy rzut zespół rodem z Podkarpacia, znany również zagranicznej publiczności - metalowy Decapitated. Grupa wydała siedem albumów studyjnych, z których ostatni to "Anticult" z 2017 roku.

O metalowe uderzenie na Cieszanów Rock Festiwal 2018 zadba również Hunter. W zespole, oprócz lidera i wokalisty – Pawła "Draka" Grzegorczyka występuje m.in. skrzypek Michał Jelonek oraz Dariusz "Daray" Brzozowski, na co dzień perkusista norweskiego zespołu Dimmu Borgir. Do Cieszanowa przyjadą z jubileuszowym setem.

- "33" stało się właśnie kolejną magiczną cyfrą w historii Huntera. Czasy są nieproste. Dużo się dzieje. W tym dużo złego niestety. Lód, na którym tańczy świat, jest coraz cieńszy. I nie na wszystko niestety mamy wpływ. Ale nie będziemy tu krakać. Wyrzucimy z siebie te frustracje, beznadzieję, obawy i złe emocje. Zatańczymy razem i będziemy cieszyć się tym, póki trwa. I niezależnie od tego co stanie się później chcielibyśmy w roku 2018 zagrać wszystkie koncerty w duchu tego 33-lecia. Mamy nadzieję, że będziecie na z nami na Cieszanów Rock Festiwal 2018 – mówią muzycy zespołu Hunter.

Kolejny punkt programu Cieszanów Rock Festiwal 2018 to załoga o nazwie Dr Misio pod wodzą Arkadiusza Jakubika, wokalisty i aktora znanego z filmów Wojtka Smarzowskiego ("Wesele", "Dom zły", "Drogówka", "Wołyń"). Dr Misio gra ostrego rock & rolla ze znakomitymi tekstami Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego. Zespół ma na koncie dwie płyty "Młodzi" i "Pogo", których producentem jest Olaf Deriglasoff. Najbardziej charakterystycznymi utworami są: "Mentolowe papierosy", "Dziewczyny", "Młodzi", "Hipster" czy "Pogo". Wiosną 2017 roku ukazała się trzecia płyta Dr Misio "Zmartwychwstaniemy".

Na Cieszanów Rock Festiwal 2018 zawitają także weterani street punka grupa The Analogs. W styczniu tego roku wydali swoją kolejną płytę, która nazywa się "Wilk". Powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punk rockowej.

Pierwsze ogłoszenie zamyka zespół Materia grający muzykę w stylu hardcore metal& groove.

IX edycja Cieszanów Rock Festiwal odbędzie się w dniach 16 -19 sierpnia 2018 w Cieszanowie.

Bilety można kupić na stronie cieszanowrockfestiwal.pl/bilety.Udostępnij! Tweetnij!