Aktualności

02-10-2018-21:10:35

Abba jednak wyda nowy album

Udostępnij! Tweetnij!

Björn Ulvaeus twierdzi, że Abba na pewno nie będzie koncertować, ale jeśli chodzi o płytę to już inna sprawa.

ABBA fot. Universal Music Polska

O możliwości wydania płyty Björn Ulvaeus opowiedział w wywiadzie dla "Evening Standard".

- Może wydamy album, może tylko cztery piosenki - mówi Björn Ulvaeus. - Na pewno nie będziemy koncertować. To pewne.

Dwie nowe piosenki mają trafić do fanów pod koniec roku. Jedna z nich to "I Still Have Faith In You".

Członkowie Abby którzy mają dziś od 68 (Agnetha Fältskog) do 73 lat (Björn Ulvaeus) spotkali się w tym roku z powodu pomysłu pod nazwą Virtual Abba. Pomysłodawcą jest twórca Idola Simon Fuller, a chodzi o to by Abba w formie wirtualnej wyruszyła w trasę koncertową.

- Decyzja by wyruszyć w trasę z awatarami Abby okazuje się mieć niespodziewane konsekwencje - napisali członkowie kapeli w oświadczeniu. - Uznaliśmy, że po 35 latach wejście wspólnie do studia będzie dla nas przyjemnością. Poczuliśmy się jakby czas stanął w miejscu a my byliśmy tylko na krótkich wakacjach. Posunęliśmy się w latach, ale piosenka jest ciągle młoda.

Wirtualny tour Abby ma się rozpocząć w przyszłym roku.

Kwartet ze Sztokholmu reaktywował się w czerwcu 2016 roku na jeden krótki występ w swoim rodzinnym mieście, z okazji 50-lecia konkursu Eurowizji. ABBA działała od 1972 do 1982 roku. Według różnych szacunków, płyty zespołu rozeszły się w nakładzie od 380 do 500 mln egzemplarzy. Szwedzka grupa wylansowała mnóstwo przebojów, między innymi "Waterloo", "SOS", "Gimme, Gimme, Gimme", "Mamma Mia".Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Abba