Aktualności

14-11-2018-14:16:00

Muchy wracają z nowym singlem. Album w 2019!

Udostępnij! Tweetnij!

Poznański zespół Muchy wraca z nowym singlem. Piosenka jest zapowiedzią nadchodzącej trasy koncertowej oraz nowego studyjnego albumu. Premierę płyty zaplanowano na przyszły rok.

Okładka singla

Po niemal dwóch latach koncertowej ciszy, poświęconych na projekty filmowe "Powracająca Fala" i "Reakcja łańcuchowa" Muchy powróciły w oryginalnej konfiguracji personalnej wiosną tego roku. Zespół zagrał na kilku festiwalach, m.in. OFF Festivalu i Late Summer Festival, wydał reedycję kultowego albumu "Terroromans", a teraz zapowiada premierę nowego albumu. Premierowy singiel zatytułowany "Miłość" prezentujemy poniżej. Współautorem muzyki jest Krzysztof Zalewski.

Piosenka "Miłość" powstawała latem, kiedy zespół po wiosennym powrocie odwiedzał największe festiwale, już z myślą o jesiennej trasie. Zwiastuje to, co ma nadejść w 2019 roku. Brzmieniem "Miłość" nawiązuje do początków zespołu i najlepszych indie-rockowych czasów. Mówi wprost o tym, czego bardzo często dzisiejszym czasom i nam wszystkim brakuje - prostych, szczerych uczuć - zapowiada Michał Wiraszko. Zespół, podobnie jak w poprzednich latach, pracuje nad nowym materiałem z Marcinem Borsem.

Od 18 listopada Muchy będzie można oglądać na koncertach w całej Polsce. Formacja wystąpi m.in. we Wrocławiu, w Sopocie, Poznaniu, Warszawie czy Krakowie. Bilety są dostępne w sprzedaży - tutaj.

Muchy powstały w 2004 roku w Poznaniu z inicjatywy Michała Wiraszki, Szymona Waliszewskiego i Piotra Maciejewskiego. W 2006 roku zespół został uznany za odkrycie roku według Trójki i miesięcznika Machina. Rok później ukazał się debiut zespołu, który zostaje uznany za płytę roku przez słuchaczy PR3. Kolejne lata w historii zespołu to występy na największych festiwalach jak Open'er, Coke Live czy OFF Festival, a także kolejne płyty i zmiany personalne. W 2018 roku, po blisko 3 latach przerwy, Muchy wracają do koncertowania. Po letnich występach w trakcie festiwali Open'er, Spring Break czy OFF Festival zespół rusza na jesienną trasę, w ramach której odwiedzi 7 polskich miast. 


Sprawdź i kup bilet:źródło: Ania/Koncertomania.pl

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: muchy