Aktualności

22-03-2019-15:24:12

Zwyrodniała miłość Mary Komasy

Udostępnij! Tweetnij!

Mary Komasa opublikowała teledysk do piosenki "Degenerate Love".

Mary Komasa fot. Warner Music Poland

"Degenerate Love" to pierwszy teledysk zapowiadający się drugi album Mary Komasy "Disarm", który ukaże się w tym roku. Wideo wyreżyserował mieszkający w Berlinie tancerz i performer MJ Harper.

- Stworzyliśmy przestrzeń, w której stopniowo pochłania nas energia wytworzona przez znajdującą się w niej grupę postaci - mówi Mary Komasa. - Panuje w niej atmosfera brudna, lepka, a jednocześnie przepełniona pięknem. W człowieku zawsze pociągała i inspirowała mnie zdolność do zaakceptowania własnej niedoskonałości. To błędy i niedociągnięcia stanowią dla mnie nasz prawdziwy obraz. Jeśli wspólnie z kilkoma obcymi osobami wybieram się na wyprawę na planetę Mars, nie mam wyboru: muszę zaufać moim towarzyszom oraz zrozumieć ich emocje. Muszę podzielić się z nimi swoją miłością. To emocjonalne wyzwanie towarzyszyło nam w czasie pracy nad teledyskiem. Czemu nie potrafimy zaakceptować w sobie tego, co najbardziej ułomne? Wiele z nas boryka się ze wstydem. Ważną częścią mojej filozofii twórczej jest zaakceptowanie w sobie i pokazanie innym swoich niedoskonałości. Ogólnie, przesłaniem "Degenerate Love" jest apel, żebyśmy zaprzestali wysyłać nasze komunikaty w kosmos, a skierowali je ku sobie.

- Uwielbiam stan nieprzygotowania, improwizacji. Tę świadomość, że osoby zaproszone przez nas do wzięcia udziału w wideo dokonają projekcji swoich przeżyć na stworzony przez nas scenariusz - dodaje MJ Harper opisując pracę nad tym projektem. - Na to wszystko nałoży się nasza wspólna projekcja, z której dzięki światłu i przestrzeni zrodzi się nowy, żywy organizm. Jeśli da się ludziom poczucie bezpieczeństwa i powstrzyma się przed ocenianiem ich, to oni w zamian zaprezentują się nam w sposób otwarty i szczery.

Zbliżający się album "Disarm" to drugi krążek w karierze artystki, debiutancki zatytułowany po prostu "Mary Komasa" uzyskał nominację do Fryderyka 2016 w kategorii fonograficzny debiut roku.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!