Aktualności

09-05-2019-10:02:00

Posłuchaj nowego singla Sorry Boys!

Udostępnij! Tweetnij!

Zespół Sorry Boys opublikował nową zapowiedź najnowszej studyjnej płyty. Album trafi do sprzedaży (i serwisów streamingowych) już jutro, 10 maja.

Okładka albumu

Drugim singlem zapowiadającym album "Miłość" jest piosenka "Absolutnie, absolutnie", ostatnia kompozycja na albumie.

"Miłość" pokazuje oblicza najważniejszego uczucia świata z prywatnej i uniwersalnej perspektywy. Portretuje kobiecość uchwyconą w procesie życiowej zmiany i robi to z przytupem. Gościem specjalnym albumu jest Kayah, która przejmująco zaśpiewała w jednym z utworów.

- Miłość to najważniejsze słowo świata. Kocham kochać. Na tej płycie jestem piewcą miłości jako kobieta, jako matka i człowiek - mówi Bela Komoszyńska. - Piosenki na nią pisałam w najszczęśliwszym okresie mojego życia. Kobiety, mężczyźni, nasza córka, miasto Warszawa to są bohaterowie, których znam, rozumiem, kocham. I ja, w procesie zmiany, raz jako Bogini Matka, raz jako Carmen. Towarzyszyły mi zapachy Buddy, Biblii i Flamenco oraz filmowa trylogia miłosna Luci Guadagnino. "Miłość" jest najbardziej bezpośrednim z naszych albumów. Jeszcze nigdy moje życie prywatne i zawodowe nie było ze sobą tak nierozerwalnie związane, jak podczas powstawania tej płyty. Po raz pierwszy wszystkie teksty na płytę napisałam w języku polskim. Proces tworzenia muzyki i słów na "Miłość" był wyjątkowo natchniony i radosny. Chciałabym, że w ten sam sposób te piosenki odnalazły swoje miejsce w życiu słuchaczy.

Po barokowym bogactwie "Romy" zespół zapragnął bardziej przejrzystych piosenkowych form. Jednocześnie na "Miłości" wybrzmiewają smyczki, etniczne cymbały, kalimba czy harfa. Tę nietypową orkiestrę prowadzą gitary i fortepian.

- Naszym genialnym muzycznym gościem jest Kayah, która przejmująco zaśpiewała w "Carmen" - opowiada Bela. - Do współpracy zaprosiliśmy także kwartet smyczkowy pod batutą Magdy Laskowskiej.

Lista utworów albumu Sorry Boys "Miłość":

1. Jesteś pragnieniem

2. Drugie serce

3. Niedziela

4. Miłość

5. Kwiaty

6. Dobrze, że jesteś

7. Warszawa czeka

8. Carmen feat. Kayah

9. Powszedni chleb

10. W brzuchu Buddy

11. Absolutnie, absolutnie


Sprawdź i kup bilet:źródło: Ania/Koncertomania.pl

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: sorry boys