Aktualności

04-02-2020-13:47:48

Warszawa czeka na Sorry Boys

Udostępnij! Tweetnij!

Sorry Boys zaprezentowali klip do piosenki "Warszawa czeka".

Sorry Boys "Miłość" fot. Mystic

Sorry Boys nie ustają w dzieleniu się "Miłością". Trzecim singlem z najnowszego albumu zespołu został utwór "Warszawa czeka".

- Warszawa jest dla mnie niewyczerpanym źródłem inspiracji. Komponuję przy oknie z widokiem na panoramę Warszawy - mówi Bela Komoszyńska. - Słowa i melodia tego utworu przyśniły mi się w nocy po tym, jak słuchałam "Brackiej" Grzegorza Turnaua i myślałam, że chciałbym napisać mocny i wyrazisty utwór z refrenem o Warszawie.

Do utworu został zrealizowany koncertowy teledysk, zarejestrowany podczas trasy koncertowej "Miłość" w Warszawskim Palladium, z gościnnym udziałem Kayah i kwartetu smyczkowego pod batutą Magdy Laskowskiej.

Płyta "Miłość" to pierwszy w pełni polskojęzyczny i najbardziej piosenkowy album Sorry Boys. Znalazło się na nim 11 utworów wypełnionych nośnymi melodiami i dojrzałymi tekstami Beli Komoszyńskiej. "Miłość" pokazuje oblicza najważniejszego uczucia świata z prywatnej i uniwersalnej perspektywy. Portretuje kobiecość uchwyconą w procesie życiowej zmiany i robi to z przytupem. Gościem specjalnym albumu jest Kayah, która przejmująco zaśpiewała w jednym z utworów.

- Miłość to najważniejsze słowo świata. Kocham kochać. Na tej płycie jestem piewcą miłości jako kobieta, jako matka i człowiek - dodaje Bela Komoszyńska. - Piosenki na nią pisałam w najszczęśliwszym okresie mojego życia. Kobiety, mężczyźni, nasza córka, miasto Warszawa to są bohaterowie, których znam, rozumiem, kocham. I ja, w procesie zmiany, raz jako Bogini Matka, raz jako Carmen. Towarzyszyły mi zapachy Buddy, biblii i flamenco oraz filmowa trylogia miłosna Luci Guadagnino. "Miłość" jest najbardziej bezpośrednim z naszych albumów. Jeszcze nigdy moje życie prywatne i zawodowe nie było ze sobą tak nierozerwalnie związane, jak podczas powstawania tej płyty. Po raz pierwszy wszystkie teksty na płytę napisałam w języku polskim. Proces tworzenia muzyki i słów na "Miłość" był wyjątkowo natchniony i radosny. Chciałabym, że w ten sam sposób te piosenki odnalazły swoje miejsce w życiu słuchaczy.

Album Sorry Boys "Miłość" ukazał się 10 maja 2019 r.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: sorry boys