Aktualności

19-06-2019-12:06:00

Posłuchaj Biffy Clyro w utworze Frightened Rabbit

Udostępnij! Tweetnij!

Biffy Clyro zaprezentowali swoją wersję utworu szkockiego zespołu Frightened Rabbit wydanego na albumie "The Midnight Organ Fight", którego specjalne wydanie ukaże się 12 lipca. Wydawnictwo będzie się składało z coverów utworów z płyty.

Biffy Clyro fot. materiały promocyjne

Biffy Clyro, tak samo jak wokalistka Julien Baker, nagrali cover piosenki "The Modern Leper". Ich wersji utworu można posłuchać w odtwarzaczu poniżej. Piosenka została pierwotnie wydana na albumie z 2008 roku.Nowe wydanie albumu, w całości zatytułowane "Tiny Changes: A Celebration of Frightened Rabbit's 'the Midnight Organ Figh", jest formą upamiętnienia wokalisty zespołu, Scotta Hutchison. Muzyk został znaleziony martwy w maju 2018 roku.

Biffy Clyro istnieją od roku 1995, jednak przełomem w ich karierze okazał się dla nich rok 2007, kiedy ukazał się album "Puzzle", zajmując pierwsze miejsce na liście sprzedaży płyt w Wielkiej Brytanii. To wtedy Biffy Clyro zostali dostrzeżeni przez większą publiczność, a takie formacje jak The Who, The Rolling Stones czy Muse zaprosiły Szkotów do wspólnych występów.

Zespół tworzą Simon Neil (śpiew, gitara), James Johnston (gitara basowa) i Ben Johnston (perkusja).źródło: Ania/Koncertomania.pl

Udostępnij! Tweetnij!