Aktualności

14-05-2020-23:45:09

Domowe fajerwerki Biffy Clyro

Udostępnij! Tweetnij!

Biffy Clyro zaprezentowali numer "Tiny Indoor Fireworks".

Biffy Clyro fot. Warner Music Poland

"Tiny Indoor Fireworks" to trzeci singel z albumu "A Celebration Of Endings", którego premiera została zapowiedziana na 14 sierpnia.

Z niezależnej formacji Biffy Clyro stali się czołowymi przedstawicielami brytyjskiego rocka. Ich ostatnie płyty "Ellipsis" (2016) i "Opposites" (2013) z miejsca poszybowały na szczyt listy sprzedaży w Zjednoczonym Królestwie, po tym jak drogę utorowały im wcześniejsze wydawnictwa "Only Revolutions" (3. miejsce, 2009) i "Puzzle" (2. miejsce, 2007).

O sukcesie Biffy Clyro świadczy też szereg znaczących nagród, które zespół zdobył, w tym cztery NME Awards (dwukrotnie Najlepszy brytyjski zespół, Najlepszy zespół koncertowy i Najlepszy teledysk); cztery statuetki Kerrang! Awards (Najlepszy brytyjski zespół, Klasyczny autor piosenek, Najlepszy album i Najlepszy teledysk) oraz trzy Q Awards (Najlepszy zespół koncertowy, Najlepszy album i nagroda Fendera). Ponadto byli dwukrotnie nominowani do BRIT Awards (za każdym razem jako Najlepszy brytyjski zespół) oraz do Mercury Prize.Udostępnij! Tweetnij!