Aktualności

11-07-2019-19:01:00

Nowy album Bon Iver ukaże się w sierpniu!

Udostępnij! Tweetnij!

Bon Iver zdradził szczegóły nowego studyjnego albumu. Płyta trafi do sprzedaży już 30 sierpnia.

fot. Graham Tolbert & Crystal Quinn

Nowy materiał został zarejestrowany w Sonic Ranch w Zachodnim Teksasie oraz April Base w Wisconsin. Trzynaście utworów, które znajdą się na płycie dopełniają cykl: od zimy "For Emma, Forever Ago", przez  wiosnę "Bon Iver, Bon Iver" i niewzruszone lato "22, A Million" przyszedł czas na jesień z "i,i".

"To najbardziej dojrzała i kompletna płyta. Idąc przez życie, kiedy słońce zaczyna zachodzić, zaczynasz zyskiwać nową perspektywę. Stajesz się bardziej szczery w swoje pracy" - mówi Justin.

W sesjach nagraniowych Justinowi towarzyszyła grupa muzyków - Sean Carey, Andrew Fitzpatrick, Mike Lewis, Matt McCaughan, Rob Moose i Jenn Wasner. Dodatkowo do współpracy Vernon zaprosił Jamesa Blake’a, Brada i Phila Cook, Aarona i Bryce’’a Dessner, Bruce’a Hornsby, Channy Leaneagh, Naeem, Velvet Negroni, Martę Salogni, Francis Starlite, Mosesa Sumney, TU Dance i wielu innych. Justin na płycie śpiewa o równowadze między jednostką a społecznością, o inspiracji i tworzeniu.

"Dzięki temu poczuliśmy się pewnie i komfortowo, uwolniliśmy się od jakichkolwiek rozpraszaczy. Nie opuściłem studia przez sześć tygodni. Pod wieloma względami historia albumu jest historią tych sześciu tygodni" - dodaje Vernon.

Tracklistę albumu prezentujemy poniżej.

1. Yi

2. iMi

3. We

4. Holyfields,

5. Hey, Ma

6. U (Man Like)

7. Naeem

8. Jelmore

9. Faith

10. Marion

11. Salem

12. Sh’Diah

13. RABi

Dyskografię Bon Iver zamyka wydany w 2016 roku album "22, A Million". W 2017 roku zespół otrzymał za ten album nominację do Nagród Grammy.

źródło: Ania/Koncertomania.pl

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Bon Iver