Aktualności

26-07-2019-16:58:30

Taco Hemingway bije rekordy na Spotify

Udostępnij! Tweetnij!

Od premiery płyty Taco Hemingwaya "Pocztówka z WWA, Lato '19", licznik odtworzeń albumu na Spotify pędzi w zawrotnym tempie. Utwór nagrany z Dawidem Podsiadło "W piątki leżę w wannie" rozbił bank pierwszego dnia po premierze z wynikiem 406 963 odtworzeń.

Taco Hemingway fot. Archiwum

Warszawski raper po raz kolejny opublikował album bez zapowiedzi. Oficjalną premierę płyty zaplanowano na sierpień, jednak "Pocztówka z WWA, Lato '19" została udostępniona online, w tym na Spotify, na dwa tygodnie przed tym terminem. Nie może więc dziwić to, że zarówno album, jak i pojedyncze piosenki zostały odtworzone w tak imponujących liczbach.

Utwór "W piątki leżę w wannie", nagrany w duecie z Dawidem Podsiadło, ustanowił rekord najczęściej słuchanego singla. W ciągu zaledwie 24 godzin utwór został odsłuchany 406 963 razy. Co ciekawe, poprzedni rekord dzienny na Spotify, z wynikiem 318 361 odtworzeń, również należał do Taco Hemingwaya: była to piosenka "Tamagotchi", hiphopowego superduetu Taconafide, czyli Taco Hemingwaya i Quebonafide.

To nie koniec rekordów. Album "Pocztówka z WWA, Lato '19" zanotował 3 232 315 streamów w ciągu doby, ustanawiając najlepszy wynik dla płyty na Spotify w Polsce. Poprzedni rekord dla odtworzeń albumu w ciągu 24 godzin ustanowiła w zeszłym roku płyta "Soma 0,5mg" duetu Taconafide.Udostępnij! Tweetnij!