Aktualności

12-08-2019-19:59:19

Keane wracają do szkoły w "Love Too Much"

Udostępnij! Tweetnij!

Po przebojowym "The Way I Feel", Keane prezentuje kolejny chwytliwy kawałek – "Love Too Much". Do singla nagrano nostalgiczny teledysk.

Keane fot. Universal Music Polska

Utwór zapowiada nowy album zespołu, "Cause and Effect", który ukaże się 20 września 2019. To pierwsze wydawnictwo Brytyjczyków po siedmioletniej przerwie.

Autorami "Love Too Much" są muzycy Keane, a produkcyjnie wsparł ich David Kosten. W utworze główną rolę grają pianino oraz niepodrabialny wokal Toma Chaplina. Refren z miejsca wpada w głowę.
W klipie wyreżyserowanym przez Lochlainna McKennę (A.K.A Locky'ego) zespół wraca do szkoły: Tom Chaplin wciela się w rolę niezdarnego nauczyciela wychowania fizycznego, pianista Tim Rice-Oxley staje się cool nauczycielem historii, perkusista Richard Hughes portretuje znużonego matematyka, a basiście Jesse'emu Quinowi przypadła rola ekscentrycznego nauczyciela sztuki.

– Chcieliśmy w lekki, zabawny sposób pokazać zjawisko kochania być może odrobinę za bardzo - mówi Jesse, który jest autorem koncepcji klipu.

"Cause and Effect" to piąty album studyjny Keane. Wszystkie poprzednie trafiały na szczyt list sprzedaży w Wielkiej Brytanii, zgromadziły 2,6 miliardów streamów i sprzedały się w nakładzie przekraczającym 13 milionów egzemplarzy na całym świecie.Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Keane