Aktualności

22-08-2019-20:47:47

Five Finger Death Punch i Megadeth jesienią w Warszawie

Udostępnij! Tweetnij!

Wiele wskazuje na to, że Five Finger Death Punch i Megadeth przyjadą na wspólny koncert jesienią do Warszawy.

Megadeth fot. Warner Music Poland

Na stronie Megadeathpunch.com pojawiła się zapowiedź wspólnej trasy koncertowej Five Finger Death Punch i Megadeth. Jak na razie potwierdzone są koncerty w Helsinkach, Sztokholmie, Oslo i Kopenhadze. Choć reszta trasy jest w tum momencie zamazana nam udało się wypatrzyć, że w drugiej kolumnie w szóstej linijce jest Warszawa. Do zespołów dołączą także Bad Wolves.

Five Finger Death Punch to metalowa kapela z Las Vegas. Na koncie mają siedem płyt, z których ostatnia to "And Justice for None" z 2018 roku. Wcześniejszy krażek "Got Your Six" z 2015 roku zadebiutował na 2. miejscu Billboard 200 i pokrył się złotem. Podobnie jak dwuczęściowy poprzednik - "The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell, Volume 1" i "The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell, Volume 2" z 2013 roku.

Megadeth to grupa, która nie wymaga specjalnych rekomendacji i każdy fan thrash i heavy metalu zalicza ją do grona swoich lektur obowiązkowych. Formacja powstała w 1983 roku z inicjatywy Dave'a Mustaine'a oraz basisty Davida Ellefsona. Stałą pozycję w panteonie wielkiej thrashmetalowej czwórki, obok Metalliki, Anthrax i Slayer, grupa zapewniła sobie dzięki takim albumom jak "Peace Sells..But Who's Buying?" (1986) oraz "Rust In Peace" (1990) i "Countdown To Extinction" (1992). Formacja od lat jest w doskonałej formie, o czym świadczyć może najnowszy, piętnasty już w dorobku krążek grupy, "Dystopia" (2016), a za tytułowy utwór z tej płyty zespół po raz pierwszy został laureatem Grammy w kategorii Best Metal Performance.Udostępnij! Tweetnij!