Aktualności

26-08-2019-14:08:50

Nowy Slipknot jak Radiohead

Udostępnij! Tweetnij!

Corey Taylor postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami odnośnie nowej płyty Slipknot. - Jest w tym coś z Radiohead - przyznał.

Slipknot fot. Warner Music Poland

Wokalista metalowej kapeli nie ukrywa, że w niektórych fragmentach longplay "We Are Not Your Kind" ma eksperymentalne brzmienie i mógł zaskoczyć niektórych fanów.

- Te piosenki są bardziej dostojne, energiczne i bardzo artystyczne - wyjaśnia Corey Taylor. - Dla ludzi, którzy są przyzwyczajeni do specyficznego brzmienia Slipknot, brzmi to jak coś zupełnie innego. Jest w tym rockowy klimat. Szczerze mówiąc, dla mnie to coś w stylu Radiohead.

Longplay "We Are Not Your Kind" ukazała się 9 sierpnia. W ramach promocji dzieła 6 lutego 2020 roku kapela zagra w Atlas Arenie w Łodzi. W roli supportu pojawi się Behemoth.

Slipknot powstał w drugiej połowie lat 90. w mieście Des Moines w stanie Iowa, USA, i szybko zyskał miano najbardziej enigmatycznego, prowokacyjnego i agresywnego zespołu ostatnich lat. Do tej pory formacja dostała 10 nominacji do nagrody Grammy (wygrana w 2006 r. za utwór "Before I Forget"), a na jej koncie są 44 złote płyty oraz 13 platyn. Teledyski zespołu na YouTube zanotowały do tej pory ponad 2,5 miliarda wyświetleń.

Udostępnij! Tweetnij!