Aktualności

30-08-2019-19:43:00

Lindsey Stirling z nowym teledyskiem. Koncerty w Polsce coraz bliżej!

Udostępnij! Tweetnij!

Lindsey Stirling właśnie zaprezentowała teledysk do tytułowego singla z jej nowej studyjnej płyty. Klip powstał do utworu "Artemis". Za reżyserię odpowiadają Stephen Wayne Mallett i Lindsey Stirling.

Kadr z teledysku

Czwarty studyjny album Lindsey zatytułowana właśnie "Artemis" ukażę się 6 września. Album zwiastował singiel "Underground" i "The Upside". Już jesienią Lindsey zagra dwa koncerty w Polsce - artystka wystąpi w Warszawie i w Krakowie.  Bilety można kupić tutaj.

Lindsey Stirling jest skrzypaczką, tancerką i kompozytorką. Międzynarodowy rozgłos zdobyła w 2010 roku, w programie "America’s Got Talent", gdzie dotarła do ćwierćfinału. Dzięki występom w telewizji Stirling zdobyła wielu fanów. Choć w programie określano ją mianem "skrzypaczki hip-hopowej", w swojej twórczości sięga po wiele inspiracji – od country po dubstep. Do niezwykle szybkiego rozwoju jej kariery przyczyniła się również jej aktywność w internecie i regularnie uaktualniany kanał w serwisie YouTube.

We wrześniu 2012 roku Stirling wydała swój debiutancki album – "Lindsey Stirling". Sukces tej płyty oraz rosnąca popularność artystki w Stanach Zjednoczonych i Europie spowodowały, że zainteresował się nią management Lady Gagi (Atom Factory). Stirling, która wcześniej odmawiała współpracy wielu managerom, zdecydowała się podpisać z nimi umowę. Na początku 2012 roku płyta "Lindsey Stirling" pokryła się złotem również w Polsce. W 2014 ukazał się kolejny album – "Shatter Me", w którym możemy usłyszeć charakterystyczne dla artystki połączenie muzyki klasycznej i elektroniki z animacją i baletem. Ostatni krążek, "Brave Enough" pojawił się w 2016 roku.źródło: Ania/Koncertomania.pl

Udostępnij! Tweetnij!