Aktualności

27-09-2019-18:52:37

Snoop Dogg wstąpił do Peaky Blinders

Udostępnij! Tweetnij!

Snoop Dogg opublikował cover piosenki "Red Right Hand" z serialu "Peaky Blinders".

Snoop Dogg fot. Forum Film

Klasyczna kompozycja Nicka Cave'a wykorzystana w serialu "Peaky Blinders" doczekała się kolejnej przeróbki. Okazuje się, że Snoop Dogg jest wielkim fanem serialu i przygotował własną hip-hopową wersję znakomitej piosenki.

- Z rozkazu Peaky Blinders, oto "Red Right Hand" w wykonaniu Snoopa Shelby'ego - napisał raper na Twitterze.

Piąty sezon "Peaky Blinders" trafi do widzów dzięki platformie Netflix 4 października. W nowym sezonie Thomas Shelby musi radzić sobie nie tylko z efektami kryzysu gospodarczego po krachu na Wall Street, ale także stanąć do konfrontacji z Oswaldem Mosleyem (Sam Claflin), przywódcą Brytyjskiej Unii Faszystów.

"Peaky Blinders" to epicki dramat gangsterski, osadzony w latach 20. XX wieku w powojennym Birmingham. Serial zasłynął z inspirującego połączenia kina gangsterskiego w kostiumie i współczesnej muzyki. Na ścieżce dźwiękowej można usłyszeć m.in. utwory Davida Bowiego, który był wielkim fanem serialu, a także Nicka Cave'a czy PJ Harvey. Bohaterami są członkowie rodziny Shelby, która po I wojnie światowej kieruje Peaky Blinders - jedną z najsilniejszych i najbardziej bezwzględnych grup przestępczych w Anglii. Gangiem rządzi Thomas Shelby (Cillian Murphy), który rozwija sieć legalnych interesów. Z czasem Peaky Blinders rozszerzają swoje wpływy na południe Anglii, a zwłaszcza Londyn.Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Snoop Dogg