Aktualności

23-10-2019-11:54:06

Jacek Lenartowicz jak Kuba Wojewódzki w klipie Piotra Cugowskiego

Udostępnij! Tweetnij!

Piotr Cugowski zaprezentował klip do piosenki "Daj mi żyć".

Piotr Cugowski fot. Sony Music

"Daj mi żyć" to trzeci singel z solowej płyty Piotra Cugowskiego – "40". Za muzykę odpowiada Jan Borysewicz, tekst do utworu napisał Tomasz Organek, z którym Piotrek współpracował jeszcze przy dwóch tekstach na "40".

Za scenariusz i reżyserię klipu odpowiada Pascal Pawliszewski. Rolę irytującego prowadzącego talk show zagrał Jacek Lenartowicz.

Płyta Piotra Cugowskiego ukazała się 4 października, czyli w przededniu 40 urodzin artysty. Nowy projekt Piotra Cugowskiego to nowa karta w bogatym portfolio artysty. Pierwszy singel - "Kto nie kochał", który premierę miał pod koniec 2018 roku to ballada opowiadająca o ludzkich emocjach. Singel zdobył status złotej płyty. Drugi singel – "Zostań ze mną" ukazał się w kwietniu. Utwór opowiada o miłosnej relacji. Nie zawsze prostej, często uwikłanej w trudne momenty. Zawsze jednak wartej pielęgnowania.

- Oczywiście cała płyta ma charakter rockowy, bo to wynika z moich zainteresowań i z rzeczy na których się wychowałem - mówi Piotr Cugowski. - Niemniej są tam pewne niespodzianki, na które nie byłoby miejsca w zespole Bracia. A ja lubię eksperymentować. Dlatego sięgnąłem po loopy, syntezator Mooga a nawet flet w utworze "Przez sen". Praca w grupie zawsze wymaga kompromisów. Nie wszystkie moje pomysły miały szansę się zrealizować. W końcu też mogłem skorzystać z kompozycji, które zupełnie nie pasowały do stylistyki Braci i które przez lata trafiały do szuflady. I właśnie po to nagrywa się solowe płyty.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!