Aktualności

13-12-2019-12:49:52

Futurystyczna Grimes śpiewa w "Cyberpunk 2077"

Udostępnij! Tweetnij!

Grimes opublikowała nową piosenkę z soundtracku do gry "Cyberpunk 2077".

Grimes fot. Sonic Records

Wokalistka premierowo zaprezentowała utwór zatytułowany "4ÆM" 12 grudnia podczas The Game Awards w Los Angeles. Piosenka należy do postaci Lizzy Wizzy - cyborgowej, megagwiazdy popu, której głosu użycza Grimes. Teraz nagranie "4ÆM" trafiło do sieci i można je sprawdzić poniżej.

21 lutego ukaże się nowa płyta Grimes "Miss_Anthropocene". To połączenie dwóch słów. Mizantropa, czyli człowieka żywiącego niechęć do gatunku ludzkiego oraz antropocenu, czyli określenia obecnej epoki geologicznej zdominowanej działalnością człowieka.Wokalistka zapowiedziała, że każda piosenka będzie z płyty "ucieleśnieniem ludzkiej zagłady".

Grimes to niestandardowa artystka, jedna z ciekawszych postaci współczesnego popu. W swej twórczości łączy hip-hop, elektronikę i nowoczesne R&B. Ostatnia, czwarta już płyta wokalistki to "Art Angels", która miała premierę w listopadzie 2015 roku. Artystka nagrała też numer "Medieval Warfare" na soundtrack do filmu "Legion samobójców" i pomogła Janelle Monae na płycie "Dirty Computer".

Akcja "Cyberpunk 2077", jak można wywnioskować po tytule, toczy się w 2077 roku, w retrofuturystycznym Night City w Kalifornii. W grę zaangażowany jest również Keanu Reeves, którego głosem przemawia postać Johnny'ego Silverhanda. Premierę gry wyznaczono na 16 kwietnia 2020 roku.

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Grimes

{* *}