Aktualności

10-01-2020-11:09:38

Seafret prezentują "Most Of Us Are Strangers"

Udostępnij! Tweetnij!

Seafret zaczynają nowy rok kolejnym singlem z nadchodzącej płyty "Most Of Us Are Strangers". Emocjonalny kawałek o tym samym tytule bazuje na charakterystycznym dla Seafret folkowo-popowym brzmieniu. Zapowiadany krążek to drugi już album brytyjskiego duetu.

Seafret fot. Archiwum

Piosenka "Most Of Us Are Strangers" ukazała się wraz z klipem w reżyserii Stuarta Alexandra, z którym zespół pracuje od dawna (np. przy "Fall", "Monsters" czy "Loving You").

- To utwór o tym, jak ukrywamy swoje emocje, uczucia i problemy, nie chcąc zrzucać naszych ciężarów na innych - mówią twórcy o piosence. - Większość dni spędzamy z tymi samymi przyjaciółmi, współpracownikami i bliskimi, a mimo wszystko nie pokazujemy im swojego wnętrza, tworząc fałszywy obraz naszego samopoczucia. Jeśli byśmy spróbowali podzielić się prawdziwymi uczuciami, sukcesami i porażkami czy wyzwaniami, z którymi się zmierzamy – istnieje duża szansa, że opinie innych na nasz temat kompletnie by się zmieniły, co doprowadziłoby nas do poczucia "odmienności", "obcości". Dlatego właśnie mamy tendencje do ukrywania prawdy, bo ludzie oceniają zbyt szybko. Dla nas jednak piosenka ta, mimo że brzmi melancholijnie, pełna jest nadziei, a jej przekaz brzmi: "otwieranie się jest OK i tak samo OK jest nie czuć się OK". Mamy nadzieję, że spodoba się Wam równie bardzo, jak nam.

To już czwarty singel Seafret z nadchodzącej płyty – w zeszłym roku duet wypuścił przedświąteczne "Love Won’t Let Me Leave", które zdążyło osiągnąć aż ponad milion odsłon, trafiając na 22. miejsce na playliście Spotify New Music Friday i zyskując popularność w BBC Radio 2, niesamowicie mocny singel "Fall", wyprodukowany przez Rossa Hamiltona w Rocket Science Recording Studios w Glasgow oraz najbardziej z nich melancholijne i trafiające do wielu samotnych serc "Loving You".

Zespół, w skład którego wchodzą Jack Sedman i Harry Draper, zapowiada dużą trasę koncertową w Wielkiej Brytanii i Europie, w tym również w Polsce. Będzie to okazja do poznania na żywo materiału z nadchodzącej płyty "Most Of Us Are Strangers".

Seafret zagrają 26 maja w Krakowie oraz 27 maja w Poznaniu.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: seafret