Aktualności

03-02-2020-22:03:26

Abba dopiero po wakacjach

Udostępnij! Tweetnij!

Nowe piosenki Abby zostaną zaprezentowane dopiero w drugiej połowie roku 2020.

ABBA fot. Universal Music Polska

Dwie nowe piosenki miały trafić do fanów jeszcze pod koniec roku 2018 roku. Jedna z nich to "I Still Have Faith In You", a druga nosi tytuł "Don't Shut Me Down". Premiera została jednak przełożona. Opóźnienie ma związek ze sprawami technicznymi, poza tym podobno zostało nagranych pięć nowych piosenek.

- Człowiek nie powinien nic obiecywać - mówi Björn Ulvaeus. - Ale gdyby to ode mnie zależało piosenki pojawiłyby się we wrześniu. Nie mogę sam podejmować takich decyzji, ale w tej chwili taki jest nasz plan.

Członkowie Abby którzy mają dziś od 68 (Agnetha Fältskog) do 73 lat (Björn Ulvaeus) spotkali się w 2018 roku z powodu pomysłu pod nazwą Virtual Abba. Pomysłodawcą jest twórca Idola Simon Fuller, a chodzi o to by Abba w formie wirtualnej wyruszyła w trasę koncertową.

- Decyzja by wyruszyć w trasę z awatarami Abby okazała się mieć niespodziewane konsekwencje - napisali członkowie kapeli w oświadczeniu. - Uznaliśmy, że po 35 latach wejście wspólnie do studia będzie dla nas przyjemnością. Poczuliśmy się jakby czas stanął w miejscu a my byliśmy tylko na krótkich wakacjach. Posunęliśmy się w latach, ale piosenka jest ciągle młoda.

Kwartet ze Sztokholmu reaktywował się w czerwcu 2016 roku na jeden krótki występ w swoim rodzinnym mieście, z okazji 50-lecia konkursu Eurowizji. ABBA działała od 1972 do 1982 roku. Według różnych szacunków, płyty zespołu rozeszły się w nakładzie od 380 do 500 mln egzemplarzy. Szwedzka grupa wylansowała mnóstwo przebojów, między innymi "Waterloo", "SOS", "Gimme, Gimme, Gimme", "Mamma Mia".Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Abba