Aktualności

18-02-2020-17:16:02

Tricky trzy razy w Polsce

Udostępnij! Tweetnij!

Tricky wraca do Polski i zapowiada nowy materiał: EP-kę "20,20" z udziałem Aniki oraz Marty Złakowskiej, która w ostatnich latach występowała z legendą trip-hopu na całym świecie.

Tricky for. No Paper Records

Tricky wraz z Martą i zespołem zagrają 22 kwietnia w Warszawie (Niebo), 23 kwietnia w Krakowie (Kwadrat) i 24 kwietnia we Wrocławiu (Zaklęte Rewiry)

W ubiegłym roku album Tricky'ego "Maxinquaye" uznano za klasyk podczas gali "Q Awards" - dziennikarze prestiżowego magazynu w poprzednich latach tytuł ten przyznawali m.in epokowym płytom Queen, Pink Floyd, U2, The Verve. Tricky, zbuntowany, mroczny enfant terrible trip hopu, znalazł swoje miejsce w oficjalnym kanonie. Historię swojego dramatycznego życia opowiedział niedawno w przejmującej książkowej biografii "Hell Is Round The Corner", wspominając trudne dorastanie w Bristolu, lata występów z Massive Attack i późniejszą karierę.

2020 rok to jej nowy rozdział. EP "20,20” ukaże się w marcu. Opublikowany już singel "Lonely Dancer" z gościnnym udziałem Aniki - w Polsce znanej ze współpracy z duetem Syny - brzmi jak zwykle bardzo osobiście i przejmująco. W kameralnym duecie "Hate This Pain" usłyszymy z kolei Martę Złakowską, wokalistkę z Krakowa, która już wcześniej nagrała z Trickym poruszającą piosenkę "Makes Me Wonder".
Marta poznała Tricky'ego podczas jego ostatniej polskiej trasy - nieoczekiwanie wystąpiła u jego boku na scenie w Krakowie i Wrocławiu. Od tamtych występów Polka stałą się nieodłączną częścią grupy brytyjskiego artysty - odwiedziła z nim europejskie stolice, Amerykę Południową i zagrała amerykańską trasę supportując grupę A Perfect Circle. Tym razem wraca do rodzinnego miasta jako pełnoprawny głos zespołu.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: tricky