Aktualności

21-02-2020-13:44:59

Popieprzona relacja Glass Animals

Udostępnij! Tweetnij!

Glass Animals opublikowali singel "Your Love (Déjà vu)".

Glass Animals fot. Archiwum zespołu

"Your Love (Déjà vu)" to przedsmak nadchodzącego trzeciego albumu studyjnego formacji, następcy nominowanego do Mercury Prize krążka "How To Be A Human Being" oraz debiutanckiego "ZABA". W "Your Love (Déjà vu)" słyszymy muzyczny hołd dla Timbalanda oraz The Neptunes.

– Myślę, że każdy z nas choć raz znalazł się w popieprzonej relacji, w której czuje się smutny i bezsilny. Nie mam na myśli romantycznych związków – równie dobrze może to dotyczyć członków rodziny czy przyjaciół - mówi Dave Bayley. - Relacje, które łamią nam serce, a dając tym osobom kolejne szanse, narażamy się na taki sam smutny rezultat. W takich przypadkach unikamy konfrontacji, bo na przykład liczymy, że czas pomoże rozwiązać sytuację. Albo że po prostu łatwiej jest nie wyznaczać granic. Może myślisz, że zasługujesz na to nieszczęście albo odnajdujesz dziwaczny komfort w chaosie. O tym właśnie jest ten kawałek: o uzależnieniu od chaosu. O przyzwoleniu na autodestrukcję, bo w ten sposób radzisz sobie ze smutkiem. Lewitujesz i tkwisz w takim zawieszeniu, bo to uczucie jest dla ciebie znajome. Wiele osób zna taki stan rzeczy z domu rodzinnego, w którym nie było sielankowej atmosfery. Dlatego też tworzenie takiej dynamiki wydaje się odpowiednie, nawet jeśli robisz to nieświadomie.

2020 z pewnością będzie bardzo ważnym rokiem w dziejach Glass Animals – uwielbianego brytyjskiego kwartetu, w którego składzie, poza Bayleyem, znajdują się jego przyjaciele z dzieciństwa: Joe Seaward, Ed Irwin-Singer oraz Drew Macfarlane. Dave Bayley nie tylko wyprodukował oba albumy Glass Animals i nowy singiel, ale ma na koncie także współpracę m.in. z 6lack, Khalidem, Joeyem Bada$$em, DJ Dahim, Flumem czy MorMor.

Zapowiedzią nowego materiału zespołu był singel-niespodzianka "Tokyo Drifting" z gościnnym udziałem Denzela Curry’ego. Premierze towarzyszył niezapowiedziany koncert w Oksfordzie. Był to pierwszy występ Glass Animals od czasu wypadku rowerowego perkusisty Joe Seawarda w 2018. Entuzjastycznie reakcje na koncert sprawiły, że muzycy Glass Animals nabrali jeszcze większej ochoty na powrót do studia oraz tournée.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!