Aktualności

03-03-2020-12:00:17

Sum 41 w Polsce

Udostępnij! Tweetnij!

Sum 41 zagrają 23 czerwca 2020 roku w krakowskim klubie Studio.

Sum 41 fot. Live Nation

Sum 41 to legendarny punk rockowy zespół założony w 1996 roku w Kanadzie. Szybko, bo już swoim debiutanckim albumem "All Killer No Filler" z 2001 roku muzycy zdobyli popularność – płyta stała się komercyjnym sukcesem, a singiel "Fatlip" promujący wydawnictwo znalazł się na pierwszym miejscu notowania Billboard Rock Tracks. Ich debiut zdobył trzykrotnie status platynowej płyty w Kanadzie oraz jednokrotnie w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Do tej pory zespół wydał 7 albumów – ostatni w 2019 roku. "Order In Decline" promował singiel "Out Of Blood". Wg muzyków to "najcięższy" materiał, jaki wydali. Album powstawał latem 2018 roku, zaraz po zakończeniu 3-letniej trasy koncertowej. Teksty poruszane na albumie dotyczą obecnej sytuacji na świecie, chociaż jak podkreśla wokalista Sum 41, Deryck Whibley – nie chciał, aby płyta stała się politycznym protestem. To jego odczucia, swojego rodzaju dziennik, który opowiada o wydarzeniach, które dzieją się wokół. Znajdziemy tam także bardzo osobiste teksty, takie jak utwór "Never There", który mówi o dorastaniu bez ojca, czy "Catching Fire" o zdrowiu psychicznym i stracie najbliższych.

Sum 41 to zespół, który ma na koncie ponad 15 milionów sprzedanych płyt na całym świecie. Muzycy byli także nominowani do nagrody Grammy w kategorii Best Hard Rock/Metal Performance za utwór "Blood in My Eyes". Grupa była siedmiokrotnie nominowana do Nagrody Juno (kanadyjski odpowiednik Nagrody Grammy), a dwukrotnie została laureatem. Kanadyjczycy mogą pochwalić się także nagrodą magazynu Kerrang! jako najlepszy zespół 2002.
Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: sum 41