Aktualności

10-10-2016-18:59:04

Sum 41 zagrają w Warszawie

Udostępnij! Tweetnij!

Kanadyjska punkowa kapela Sum 41 wystąpi 7 lutego w warszawskiej Proximie. Koncert będzie częścią trasy promującej najnowszy album - "13 Voices".

Sum 41 fot. Universal Music Polska

Sum 41 powstał w latach 90. w Kanadzie i na początku grał jedynie covery zespołu NOFX. Obecnie ma na koncie już kilka albumów długogrających z własnymi kompozycjami. Styl zespołu jest trudny do zdefiniowania, bo to mieszanka wielu wpływów. Radosne, energetyczne pop-punkowe piosenki w stylu Green Day pojawiają się obok zaangażowanych politycznie kompozycji oraz utworów z ciężkim metalowym riffem. Siedem nominacji do nagrody Juno, która nazywana jest kanadyjskim odpowiednikiem Grammy i nagroda Woodie Award za duży wpływ na kulturę rockową czynią Sum 41 znaną i cenioną marką.

Dzisiaj zespół tworzą: Deryck Whibley, Cone McCaslin, Dave Baksh, Tom Thacker oraz Frank Zummo. To oni odpowiedzialni są za brzmienie albumu "13 Voices", który pojawił się na rynku po 5 latach od wydania "Screaming Bloody Murder". Nowy krążek jest wielkim powrotem na scenę wokalisty i gitarzysty Deryka Whibleya. Muzyk walczył z wyniszczającą go chorobą alkoholową, która na kilka lat odsunęła go od tworzenia. Te trudne doświadczenia odcisnęły swoje piętno na warstwie tekstowej, bo przez płytę często przewija się temat śmierci.

Informacje o biletach w piątek, 14 października 2016 roku.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: sum 41