Aktualności

24-03-2020-20:02:25

#Zostańwdomu i posłuchaj jak Baranovski śpiewa Billie Eilish

Udostępnij! Tweetnij!

Jedną z muzycznych niespodzianek na wiosennych koncertach Baranovskiego miała być jego wersja piosenki "Bellyache" z repertuaru Billie Eilish.

Baranovski for. Warner Music Poland

Niestety, w związku z wybuchem pandemii koronawirusa tylko nielicznym jak na razie udało się usłyszeć na żywo jak autor nominowanej do Fryderyka przebojowej płyty "Zbiór" i jego zespół, poradzili sobie z hitem młodej amerykańskiej gwiazdy. Stąd decyzja, aby "Bellyache" w wykonaniu Baranovskiego udostępnić wszystkim jego fanom.

"Bellyache" to singel Billie Eilish, który znalazł się na wydanej przez nią w 2017 roku debiutanckiej EP-ce "Don’t Smile At Me".

Skąd pomysł, aby sięgnąć akurat po piosenkę Billie Eilish?

- Zaczęło się od przypadkowego wykonania piosenki na próbie zespołu, kiedy to trochę dla żartu postanowiliśmy połączyć dwa skrajne bieguny - opowiada Baranovski. - Z jednej strony brzmienie akordeonu, niesprawiedliwie postrzeganego jako instrument przaśny i archaiczny, z drugiej - nowoczesność, której idealnym uosobieniem jest właśnie Billie Eilish. Wykorzystanie akordeonu w tym nagraniu jest dla mnie osobistym powiewem nostalgii, gdyż właśnie na potrzebę tej piosenki wróciłem do niego po 10 latach przerwy.

W październiku 2019 roku ukazał się debiutancki album Baranovskiego "Zbiór". Znalazły się na niej przebojowe single "Dym", "Luźno", "Zbiór", "Czułe miejsce" czy opublikowany ostatnio razem z teledyskiem "Sam".Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Baranovski