Aktualności

14-04-2020-19:35:25

Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson i Zendaya na zdjęciach z "Diuny"

Udostępnij! Tweetnij!

W sieci pojawiła się seria fotografii z filmu "Diuna" Denisa Villeneuve'a.

Timothée Chalamet fot. Warner Bros.

Na zdjęciach opublikowanych przez Vanity Fair pojawiła się już większość najważniejszych postaci z filmu. Na fotosach Chiabelli James zobaczyć można Timothée Chalameta, Rebeccę Ferguson, Zendayę, Stephena Mckinleya Hendersona, Oscara Isaaca, Josha Brolina, Javiera Bardema i Jasona Momoę.

Timothée Chalamet gra w nowej "Diunie" Paula Atrydę. Rebecca Ferguson wciela się w jego matkę Lady Jessikę, konkubinę księcia Leto Atrydy. Dave Bautista zagra Glossu "Bestię" Rabbana - bratanka Vladimira Harkonnena. Przydomek zyskał po zabiciu swojego ojca, Abulurda II Harkonnena. Sprawował krwawe rządy na Arrakis, tak by jego brat Feyd-Rautha został tam przywitany jako bohater, zjednując sobie ludność. Stellan Skarsgard wcieli się w barona Harkonnena, gubernatora Arrakis. Jako przywódca rodu Harkonnenów jest śmiertelnym wrogiem Leto i Paula Atrydów. Charlotte Rampling wcieli się w wielebną matkę Gaius Helenę Mohiam należąca do zakonu Bene Gesserit. Oscar Isaac gra ojca głównej postaci, Leto I Atrydę. Zendaya wciela się w Chani, córkę Lieta-Kynesa, konkubinę Paula Atrydy. Javier Bardem gra Stligara, naiba siczy Tabr, którego spotkał Paul podczas swojej ucieczki na pustynię. Josh Brolin portretuje Gurneya Hallecka jednego z najbliższych towarzyszy księcia Leto oraz Paula Atrydy. Był przemytnikiem oraz utalentowanym muzykiem. Jason Momoa portretuje postać Duncana Idaho. W swoim pierwszym życiu był mistrzem miecza z Ginaza i doradcą księcia Leto Atrydy. Szczerze nienawidził Harkonnenów. David Dastmalchian zagra Pitera De Vriesa, mentata rodu Harkonnenów, głównego architekta planu zniszczenia Rodu Atrydów.

Scenariusz napisał Eric Roth, nad którym pracował następnie Denis Villeneuve. Muzyką zajmie się Hans Zimmer.

Tytułowa Diuna z powieści Herberta to Arrakis - jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości. Książka otrzymała dwie najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie science fiction: Nebula (1965) i Hugo (1966). Jedną z najsłynniejszych adaptacji "Diuny" jest dzieło Davida Lyncha z 1984 roku. Później ekranizacją interesowało się wielu reżyserów. Widzom znane są także miniseriale "Frank Herbert's Dune" oraz "Frank Herbert's Children of Dune". W połowie lat 70. powieść na ekran chciał przenieść Alejandro Jodorowsky.

"Diuna" trafi do kin 18 grudnia 2020 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano 20 listopada.