Aktualności

17-09-2020-09:51:26

Hans Zimmer pracował nad "Eclipse" Pink Floyd do "Diuny" poprzez FaceTime

Udostępnij! Tweetnij!

W zaprezentowanym tydzień temu zwiastunie filmu "Diuna" pojawił fragment nowej aranżacji utworu "Eclipse" Pink Floyd, który przygotował Hans Zimmer. Teraz poznaliśmy okoliczności pracy nad nagraniem w czasie kwarantanny.

Timothée Chalamet fot. Warner Bros.

Hans Zimmer pracował nad muzyką w Remote Control w Santa Monica, w Kalifornii. Do współpracy zaprosił 32-osobowy chór pod przewodnictwem Edie Lehmann Boddicker. By zachować zasady dystansu społecznego, łączył się z chórzystami poprzez FaceTime i dawał im wskazówki dotyczące wykonania "Eclipse".

Sesje nagraniowe odbywały się w 4-osobowych grupach. Wszyscy nosili maseczkę, dopóki nie znaleźli się w budce oddzielonej pleksą. Jak zdradziła Boddicker, Zimmer chciał, by chór brzmiał jak z innej planety. - Chciał złożyć hołd oryginalnemu brzmieniu, tak by wokalizy nie były zbyt mocne - wyjaśnia artystka. - Słychać w tym nagraniu radość i nadzieję. To spokojne brzmienie jak nie z tej planety.

Po premierze trailera, który ma już ponad 24 miliony odsłon na YouTube, zainteresowanie utworem "Eclipse" z albumu "The Dark Side of The Moon" (1973) Pink Floyd wzrosło o ponad 1750 procent.

"Diuna" opowiada historię niezwykłej, pełnej przygód i emocji podróży Paula Atreidesa. Temu genialnemu i utalentowanemu młodemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć. Najpierw jednak Paul musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji. Wyzwala ona w ludziach ich największy potencjał. Ale wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach.

Timothée Chalamet gra w nowej "Diunie" Paula Atrydę. Rebecca Ferguson wciela się w jego matkę Lady Jessikę, konkubinę księcia Leto Atrydy. Zendaya wciela się w Chani, córkę Lieta-Kynesa, konkubinę Paula Atrydy. Dave Bautista portretuje Glossu "Bestię" Rabbana - bratanka Vladimira Harkonnena. Przydomek zyskał po zabiciu swojego ojca, Abulurda II Harkonnena. Stellan Skarsgard wciela się w barona Harkonnena, gubernatora Arrakis. Jako przywódca rodu Harkonnenów jest śmiertelnym wrogiem Leto i Paula Atrydów. W obsadzie znaleźli się ponadto Charlotte Rampling, Oscar Isaac, Javier Bardem, Josh Brolin, Jason Momoa i David Dastmalchian.

Scenariusz napisał Eric Roth, nad którym pracował następnie Denis Villeneuve. Muzyką zajmuje się Hans Zimmer. Zdjęcia powstawały w Budapeszcie i w Jordanii.

Tytułowa Diuna z powieści Herberta to Arrakis - jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości. Książka otrzymała dwie najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie science fiction: Nebula (1965) i Hugo (1966). Jedną z najsłynniejszych adaptacji "Diuny" jest dzieło Davida Lyncha z 1984 roku. Później ekranizacją interesowało się wielu reżyserów. Widzom znane są także miniseriale "Frank Herbert's Dune" oraz "Frank Herbert's Children of Dune". W połowie lat 70. powieść na ekran chciał przenieść Alejandro Jodorowsky.

"Diuna" trafi do kin 18 grudnia 2020 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano 20 listopada.

Udostępnij! Tweetnij!