Aktualności

14-06-2022-09:21:33

Wiosną 2023 r. dwukrotny zdobywca Oscara powróci do Europy ze swoją przebojową trasą!

Udostępnij! Tweetnij!

Hans Zimmer, światowej sławy kompozytor ponownie wystąpi w Polsce! Zaplanowane na 30 maja 2023 r. w TAURON Arenie Kraków muzyczne show będzie częścią trasy koncertowej „Hans Zimmer Live – Europe Tour 2023”. Wydarzenie obejmie 32 koncerty w 15 krajach i będzie kontynuacją przełomowej trasy z 2022 r. – pełnej triumfalnych sukcesów, tłumów fanów twórczości Maestro i wyprzedanych największych aren koncertowych Europy. – Cieszę się, że mogę wyruszyć w kolejną trasę, by zaprezentować niezwykłe show, które przygotowujemy wspólnie z zespołem – mówi Hans Zimmer.

Materiały prasowe

O wydarzeniu

Zdobywca dwóch Oscarów, trzech Złotych Globów i cztery Grammy wraz z zespołem przez piętnaście miesięcy pracowali nad aranżacjami i imponującą produkcją, aby stworzyć absolutnie wyjątkowe muzyczne show dla fanów. Dziewiętnastoosobowy zespół, trzysta instrumentów, Odessa Opera Orchestra & Friends na czele z samym Maestro zaprezentują hollywoodzkie hity filmowe kompozytora przy użyciu trzystu różnych instrumentów. Całość dopełni niesamowita gra świateł i dźwięku w formie wyjątkowego multimedialnego pokazu. Wśród dwunastu nowo zaaranżowanych suit koncertowych znajdą się m.in. utwory z filmów „Gladiator”, „Piraci z Karaibów”, „Batman”, „Król Lew” oraz „Interstellar” oraz „Diuna”. I to właśnie za muzykę do tego filmu Hans Zimmer otrzymał wiadomość, że zdobył swojego drugiego Oscara podczas trasy koncertowej w Amsterdamie! – Jestem wdzięczny, że możemy grać muzykę, która łączy ludzi, by mogli razem przeżywać niezapomniane doświadczenie – dodaje artysta.

O artyście

Hans Zimmer to twórca ponad 500 projektów, których box office sięgnął łącznie ponad 28 miliardów dolarów na całym świecie. Kompozytor doceniony był m.in. przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej, zdobywając dwa Oscary, trzy Złote Globy, trzy nagrody Grammy, statuetkę American Music Award i nagrodę Tony. Współpracował z wieloma światowymi reżyserami przy takich filmach jak: „Wdowy” i „Zniewolony” Steve’a McQueena, „Blade Runner 2049” Denisa Villeneuve’a oraz „Dunkierka” Christophera Nolana. Inne warte podkreślenia produkcje Zimmera to m.in. „Gladiator”, „Cienka czerwona linia”, „Lepiej być nie może”, „Rain Man”, trylogia „Mrocznego rycerza”, „Incepcja”, „Thelma i Louise”, „Helikopter w ogniu”, „Ostatni samuraj” oraz „SpongeBob Film: Na ratunek”.Hans Zimmer nagrał również remake do ostatniego filmu „Król Lew”, za który otrzymał nominację do nagrody Grammy za najlepszy album soundtrack dla mediów wizualnych. Równie znane i warte podkreślenia projekty w artystycznym portfolio Hansa Zimmera to także „Wonder Woman 1984”, film o Jamesie Bondzie „Nie czas umierać” i oscarowa „Diuna”.

HANS ZIMMER I FMF

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to jeden z najważniejszych festiwali muzyki filmowej na świecie. Monumentalne widowiska muzyczno-filmowe wyróżniają się nie tylko wysokim poziomem artystycznym prezentowanych dzieł, ale również innowacyjnością w sferze technologii dźwięku i obrazu. Hans Zimmer po raz pierwszy przyjechał do Polski w 2014 roku, by wziąć udział w dwóch koncertach organizowanych w ramach 7. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Zaprezentował wtedy program „Gladiator Live in Concert” w Tauron Arenie Kraków, podczas którego doświadczył jednego z najwspanialszych w swojej karierze spotkań z entuzjastyczną publicznością. To zainspirowało go do stworzenia trasy koncertowej. Podczas drugiego koncertu, „Gali 100-lecia ASCAP”, zabrzmiała niepowtarzalna suita z muzyką z „Incepcji”. W trakcie trwania pierwszej trasy „Hans Zimmer Live on Tour” kompozytor z radością ogłosił, że Kraków ma najlepszy festiwal muzyki filmowej na świecie! Od tego czasu planując swoją podróż po Europie, Zimmer zawsze pamięta o stolicy Małopolski.Organizatorami koncertu w Polsce są poznańska agencja Good Taste Production oraz Semmel Concerts. Partner wydarzenia – Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie organizowany przez: Miasto Kraków, KBF i RMF Classic.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!