Aktualności

30-09-2020-09:49:42

Zendaya zagra Ronnie Spector na jej życzenie

Udostępnij! Tweetnij!

Niedawna zdobywczyni nagrody Emmy za występ w serialu "Euforia", Zendaya, prawdopodobnie wcieli się w postać muzycznej gwiazdy sprzed kilku dekad - Ronnie Spector.

Zendaya fot. HBO

Veronica Yvette Bennett zdobyła sławę w grupie The Ronettes, założonej wraz ze starszą siostrą Estelle oraz kuzynką Nedrą Talley. W 1963 roku na żeńskie trio uwagę zwrócił uwagę producent Phil Spector. Wokalistki korzystały z wizerunku "niegrzecznych dziewczyn", co miały podkreślać ich fryzury, krótkie spódnice oraz makijaż. Zespół zasłynął hitem "Be My Baby", wykorzystanym później m.in. w filmie "Dirty Dancing".

W 1968 roku Ronnie Bennett poślubiła Phila Spectora i przyjęła jego nazwisko. Niestety, ich związek był bardzo toksyczny - zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Para rozwiodła się sześć lat później.

Obraz, do którego Zendaya jest przymierzana na życzenie samej Ronnie Spector, powstanie głównie w oparciu o wydaną w 1990 roku biografię artystki "Be My Baby: How I Survived Mascara, Miniskirts And Madness". Scenariusz miałaby napisać dramatopisarka i laureatka nagrody Pulitzera, Jackie Sibblies Drury.

Przypomnijmy, że oprócz serialu "Euforia" Zendaya ma w dorobku m.in. filmy "Spider-Man: Homecoming", "Król rozrywki" i "Spider-Man: Daleko od domu". Wkrótce zobaczymy ją również w projekcie "Diuna" Denisa Villeneuve'a.

Zendaya jest również wokalistką, acz na koncie ma tylko jedną imienną płytę z 2013 roku.Udostępnij! Tweetnij!