Aktualności

08-06-2020-16:34:04

Woodkid przedstawia nowego "Goliatha"

Udostępnij! Tweetnij!

W serwisach cyfrowych pojawiła się nowa wersja singla "Goliatha". Utwór zapowiada drugi, wyczekiwany album Woodkida.

Woodkid fot. Universal Music Polska

Nazwany na cześć słynnej biblijnej postaci, "Goliatha" jest epickim wierszem porywającym nas w głąb holistycznych sił, z którymi wszyscy się zmagamy. Nowa oszczędna wersja została zaaranżowana na fortepian.

Premierze singla w oryginalnej wersji towarzyszyło oświadczenie artysty.

- Myślę, że chodzi tu o moją niebezpieczną fascynację władzą i skalą - wyjaśniał. - O ogromne wyzwania, z którymi musiałem się zmierzyć w ciągu ostatnich lat i rosnącym poczuciu niepewności wobec wagi rzeczy, które budowałem. Swój pierwszy album nagrywałem z myślą, że wiem wszystko. Drugi powstawał ze świadomością, że nie wiem prawie nic. Komponowałem wraz z akceptacją moich słabości, złych decyzji, chcąc sięgnąć po światło jak po intymną receptę na problemy. Oto ja, prawdopodobnie nie tak mocny, jaki wydawałem się być. Może chodzi o wszystkie formy toksyczności, o środowisko, może o prędkość dystrybucji informacji i wściekłość branży muzycznej, może o to, jak staram się znaleźć przez to spokój i doczesność. Na pewno chodzi o indywidualną i zbiorową odpowiedzialność za tworzenie okropieństw oraz jak je, mam nadzieję, pokonać. Oto pierwsza odsłona całości. Oczywiście odnosi się do mitu Dawida i Goliata. Żałuję, że jego tematyka aż tak dobrze koresponduje z obecną sytuacją na świecie.

Obydwu wersji utworu "Goliath" można posłuchać poniżej.

Woodkid zamiast 19 maja 2020 zagra w warszawskiej Stodole 2 grudnia.

Yoann Lemoine, działający pod pseudonimem Woodkid, to człowiek wielu talentów, a jego twórczość obejmuje zarówno dziedziny muzyki, wideo, jak i sztuk graficznych. W 2011 roku ukazała się jego pierwsza EP-ka "Iron", a tytułowy utwór, który znalazł się również na jego debiutanckim albumie "The Golden Age" (2013), szybko stał się popkulturowym fenomenem. Kawałek wykorzystywano zarówno w grach komputerowych, jak i muzyce (numer samplował sam Kendrick Lamar w "The Spiteful Chant" na albumie "Section.80"). Podobnym sukcesem okazał się utwór "Run Boy Run", który do dziś jest najwyżej plasowanym singlem Woodkida. W 2016 roku ukazała się EP-ka "Ellis" nagrana wspólnie z Nilsem Frahmem. W tym samym roku Woodkid nagrał ścieżkę dźwiękową do filmu "Desierto" Jonása Cuaróna.

Artysta zyskał również sławę jako reżyser klipów muzycznych i konceptów wizualnych. Oprócz własnych, fenomenalnych teledysków, stworzył także wideoklipy dla Taylor Swift, Lany Del Rey, Pharrella, Drake'a czy Harry'ego Stylesa.
Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: woodkid