Aktualności

09-06-2020-10:45:28

Skalpel ucieka z miasta: Nowy klip

Udostępnij! Tweetnij!

"Escape" to najnowszy teledysk grupy Skalpel promujący krążek "Highlight".

Skalpel fot. Isound

Za koncept i reżyserię klipu odpowiada autor okładki albumu - Łukasz Paluch. Głównym "bohaterem" teledysku jest rodzinne miasto muzyków Skalpela czyli Wrocław. Jeden z najbardziej chwytliwych utworów na płycie zilustrowany jest obrazami pustej metropolii, którą ożywia duch muzyki.

- "Escape" to próba ucieczki z miasta. Bezludna, betonowa metropolia to przestrzeń, w której każdy kolor odbierany jest ze wzmożoną intensywnością… "Escape" przypomina wiatr, który daje nadzieję na zmianę - tłumaczy współtwórca duetu, Marcin Cichy.

- Muzyka otwiera umysły, szczególnie teraz, kiedy fizycznie wciąż musimy się dystansować dodaje jego artystyczny partner, Igor Pudło. - Zawsze stwarza przestrzeń dla dekompresji zestresowanej psychiki.

Utwór cieszy się popularnością na Spotify, gdzie trafił na prestiżowe światowe playlisty: "State Of Jazz" i "Jazztronica" - każdą z nich śledzi niemal pół miliona słuchaczy. "Highlight" to czwarty krążek duetu Skalpel. Płyta wyszła nakładem NoPaper Records, zaś za jego międzynarodową promocję i dystrybucję odpowiada !K7. W Polsce album dotarł na 13. miejsce ogólnej listy sprzedaży OLiS i 2. miejsce na liście winyli, a w Wielkiej Brytanii krążek pojawił się na 19. miejscu Official Jazz and Blues Chart.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: skalpel