Aktualności

23-06-2020-11:27:41

Pierwszy w historii, nigdy niekończący się teledysk od Twenty One Pilots

Udostępnij! Tweetnij!

Twenty One Pilots przygotowali pierwszy w historii, nigdy niekończący się teledysk, który powstaje z pomocą fanów.

Twenty One Pilots "Level of Concern" fot. Warner

Transmitowany na YouTube przełomowy klip realizowany jest do przeboju "Level of Concern", a powstaje na żywo z nadsyłanych przez fanów materiałów wideo. Do bezprecedensowego projektu przekonał muzyków reżyser Jason Zada, który wpadł na pomysł wykorzystania innowacyjnej kampanii, by w ten sposób połączyć zespół i fanów. Tym samym dał wielbicielom Twenty One Pilots okazję, by w ramach nieustającego streamu teledysku, w czasie rzeczywistym dzielić się ważnymi momentami z życia. Materiały, które z miejsca pojawią się w niekończącym się klipie "Level of Concern", można wysyłać za pośrednictwem tego linku.

Twenty One Pilots potajemnie uruchomili projekt 12 czerwca, gdy przez 24 godziny na kanale YouTube na żywo streamowali tajemnicze obrazki. Trzy miliony osób włączyło transmisję, co z kolei doprowadziło do zwiększonej popularności hashtaga #twenyonepilots na Twitterze i 150 tysięcy tweetów od najbardziej oddanych fanów.

Z kanału z transmisją, fani przekierowywani byli na stronę z grą rzeczywistości alternatywnej, którą Zada opracował we współpracy z projektantem gier, Steve'em Petersem. Celem gry było odnalezienie 20 kodów. . Fani, którzy zdołali rozwiązać wszystkie zagadki, odkryć wszystkie i dojść do końca gry, trafiali do kolejnej strony, gdzie mogli wysłać własne materiały niekończącego się klipu "Level of Concern".
Napisany i nagrany w trakcie pandemii Covid-19, "Level of Concern" od 6 tygodni znajduje się na szczycie listy przebojów Alternative Radio. Ponadto piosenka zgromadziła 150 milionów streamów na całym świecie. Oryginalnie utworowi towarzyszył oficjalny teledysk, zrealizowany ze stałymi współpracownikami Twenty One Pilots - Real Bear Media. Powstała również alternatywna wersja klipu, w którym udział wzięli przyjaciele i współpracownicy zespołu: Paul Meany (Mutemath), Jesse Blum (MisterWives) i Simon Jefferis.

Piąta płyta kapeli zatytułowana "Trench" ukazała się w 2018 roku.

W ramach przełożonej na przyszły rok trasy, Twenty One Pilots 1 lipca 2021 roku wystąpią na festiwalu Open'er w Gdyni.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!