Aktualności

03-07-2020-01:53:20

Protest song Toma Morello

Udostępnij! Tweetnij!

Tom Morello postanowił zareagować na rasizm i brutalność policji, nagrywając z kilkoma zaprzyjaźnionymi muzykami nowy utwór.

Tom Morello fot. Sony BMG

W powstaniu kawałka "Stand Up" oprócz gitarzysty zespołu Rage Against The Machine udział wzięli: wokalistka, kompozytorka i aktywistka walki o prawa osób transpłciowych Shea Diamond, producent The Bloody Beetroots oraz frontman grupy Imagine Dragons - Dan Reynolds. To typowy protest song, o czym może świadczyć choćby tekst śpiewany przez Reynoldsa: "Gdy zadzwonię na policję, czy po prostu mnie zabiją czy zabiją ciebie? / Gdy zadzwonię na policję, czy będą mnie chronić, bo też mam białą skórę?".

- Wychowałem się w małym, archaicznie konserwatywnym Libertyville w stanie Illinois - opowiada Morello. - Kiedy byłem dzieckiem, ktoś powiesił pętlę w garażu mojej rodziny, od czasu do czasu krzyczano słowa na "Cz"... 6 czerwca tego roku w tym samym mieście zorganizowano wiec i przemarsz "Black Lives Matter", w którym udział wzięło ponad tysiąc osób. Wygląda na to, że czasy się zmieniają.

Dochód ze sprzedaży singla trafi na konta takich organizacji walczących o rasowe równouprawnienie, jak The National Association For The Advancement of Colored People (NAACP), Know Your Rights Camp, The Southern Poverty Law Center czy The Marsha P. Johnson Institute.

Przypomnijmy, że 10 września kapela Rage Against The Machine powinna zagrać w Tauron Arenie Kraków.


Udostępnij! Tweetnij!