Aktualności

29-07-2020-18:54:19

Wokalista Franz Ferdinand pije "Summer Wine" z francuską wokalistką

Udostępnij! Tweetnij!

Alex Kapranos z Franz Ferdinand i uznana francuska wokalistka Clara Luciani połączyli siły, by nagrać "Summer Wine" Nancy Sinatry i Lee Hazlewooda.

Clara Luciani i Alex Kapranos fot. Sonic Records

Zaśpiewany po angielsku i francusku, utwór został nagrany i zmiksowany między studiem Aleksa w Szkocji i Zdar Motorbass w Paryżu, a towarzyszy mu czarujący teledysk wyreżyserowany przez Ryder The Eagle.

- W październiku Clara poprosiła mnie, żebym dołączył do niej na scenie Olympii w Paryżu, gdzie po raz pierwszy razem śpiewaliśmy "Summer Wine" - mówi Alex. - Oboje jesteśmy wielkimi fanami Lee i Nancy, i cieszyliśmy się z interakcji, na którą pozwala ta piosenka. Clara przetłumaczyła refren na francuski, więc występ jest dwujęzyczny, co naprawdę pasuje do piosenki. Kiedy zaczął się lockdown, zdecydowaliśmy się to nagrać - bardziej dla siebie niż kogokolwiek innego. Chcieliśmy stworzyć atmosferę wyimaginowanego świata z dala od ograniczeń, których doświadczaliśmy. Nie żebyśmy byli nieszczęśliwi, ale wyobraźnia jest najlepszym środkiem ucieczki i przygody. Został nagrany u mnie w Szkocji i zmiksowany przez naszych przyjaciół Antoine'a i Pierre'a w studiu Motorbass w Paryżu. Kiedy puściliśmy go naszym wytwórniom, zasugerowali, żebyśmy go wydali. Więc oto jest.

Alex Kapranos jest głównym wokalistą, sprzedającego swoją muzykę w wielomilionowych nakładach, szkockiego zespołu Franz Ferdinand, który od czasu ich debiutu w 2004 roku wydał pięć albumów studyjnych dla Domino Recordings. Wygrali Mercury Prize, kilka nagród Brits, Ivor Novello, nagrody MTV, byli nominowani do Grammy itd. Clara Luciani wydała swój uznany, podwójnie platynowy, debiutancki album "Sainte-Victoire" w 2018 roku i zdobyła tytuł Artystki Roku podczas 2020 Victoires De La Musique, francuskim odpowiedniku Grammy lub Brits.Udostępnij! Tweetnij!