Aktualności

30-07-2020-10:41:12

Brodka nakręciła Krzysztofa Zalewskiego w stylu Davida Lyncha

Udostępnij! Tweetnij!

Do stacji radiowych, sieci i serwisów streamingowych trafił właśnie utwór "Annuszka" Krzysztofa Zalewskiego.

Krzysztof Zalewski fot. Kayax

- Piosenka jest próbą odpowiedzi na pytanie - o czym bym myślał, wiedząc, że zostało mi pięć minut życia - mówi o piosence Zalewski. - Jak poradzić sobie ze świadomością nieuchronności śmierci. Stąd "Annuszka". W "Mistrzu i Małgorzacie", jednej z moich ulubionych powieści, Woland mówi Berliozowi, że biegu zdarzeń nie da się odwrócić, że i tak zginie pod kołami tramwaju, bo Annuszka już kupiła olej. "Nie dość, że kupiła, ale już go nawet rozlała". Tekst jest też o tym, że mamy skłonność do upiększania wspomnień. Takie połączenie "In My Time Of Dying" Led Zeppelin i "Filandii" Świetlików.

To drugi po "Tylko nocą" singiel zapowiadający nowy materiał wokalisty. Teledysk do "Anuszki" wyreżyserowali Monika Brodka i Przemek Dzienis. Wideo, w którym pojawiają się klimaty rodem z Davida Lyncha można obejrzeć poniżej.

- Klip do "Annuszki" to osobista tęsknota za kinem lat 90. - opowiada Brodka. - Kiedy Krzysiek wysłał mi kawałek z pytaniem, czy nie wyreżyseruje dla niego klipu, pomysł pojawił się od razu i był praktycznie zamknięty. Romans i kino akcji w jednym, z nutką abstrakcji i surrealizmu, rodem z filmów Lyncha. Na planie spotkała się wspaniała ekipa zdolnych ludzi. Bez nich ten wideoklip nie byłby taki sam. Dziękuję wszystkim za fantastyczną przygodę i Krzyśkowi za zaufanie.

- Jeśli chodzi o klip, to od dawna chciałem, żeby Brodka wyreżyserowała teledysk do mojej piosenki - dodaje Krzysztof Zalewski. - Rozmawialiśmy o tym wcześniej parokrotnie, ale dopiero teraz się udało, z czego ogromnie się cieszę. Bardzo podobały mi klipy jej autorstwa do "Up In The Hill" i "Santa Muerte". Monika ma wielkie wyczucie wizualne, wie czego chce i potrafi to skutecznie przekazać ekipie. Duet reżyserski Brodka/Dzienis wsparła jeszcze światowej klasy operatorka - Magdalena Górka, a więc spotkał się tu prawdziwy dream team. Maggie (w tej roli Agnieszka Żulewska) i Johnny zamieszkali w tym stworzonym przez nich, pięknym filmowym, Lynchowskim świecie.

Piosenki "Anuszka" i "Tylko nocą" zapowiadają nadchodzący album Krzysztofa Zalewskiego, który ukaże się 18 września. Niebawem fani mogą spodziewać się uruchomienia pre-orderu nowego wydawnictwa artysty.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!