Aktualności

04-08-2020-11:31:51

Snow Patrol nagrali piosenki z fanami

Udostępnij! Tweetnij!

Snow Patrol zapowiada nową EP-kę "The Fireside Sessions" nagraną we współpracy z fanami.

Snow Patrol fot. Universal Music Polska

Wydawnictwo nagrane podczas lockdownu ukaże się 21 sierpnia. Materiał powstawał w wyniku kreatywnych spotkań z fanami na Instagramie - "Saturday Songwrite". EP-ka, na którą trafi 5 utworów, sygnowana będzie Snow Patrol and The Saturday Songwriters. Za produkcję odpowiada całości Iain Archer. Partnerem wydawnictwa jest walcząca z ubóstwem organizacja Trussell Trust Charity, a wszystkie zyski z EP-ki zostaną przekazane właśnie na rzecz fundacji.

- Podczas lockdownu w każdą sobotę robiłem live na Instagramie i tam pisałem piosenki. Oglądali to ludzie z całego świata - wspomina frontman Snow Patrol, Gary Lightbody. - Co tydzień cztery lub nawet pięć tysięcy ludzi aktywnie uczestniczyło w komponowaniu. Nazwałem ich The Saturday Songwriters. Sugerowali mi akordy i teksty, brałem to pod uwagę i łączyłem z tym, co uważałem za słuszne. Moją niepisaną zasadą było to, że w każdej piosence musi znaleźć się linijka tekstu napisana przez fana. Robiliśmy to przez 11 tygodni i udało nam się nagrać 12 piosenek. To było bardzo miłe doświadczenie

Zestaw promuje singiel "Reaching Out To You", którego można posłuchać poniżej.

"The Fireside Sessions" będzie następcą wydanego w 2019 albumu "Reworked", który dotarł do 3. miejsca najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii.

https://www.youtube.com/embed/hdgD5BkiuJQ
Udostępnij! Tweetnij!