Aktualności

14-08-2020-09:11:02

The War on Drugs poprawiają The Rolling Stones

Udostępnij! Tweetnij!

Zespół The War on Drugs przygotował remix utworu The Rolling Stones.

The Rolling Stones fot. Universal Music Polska

Amerykanie wzięli na warsztat niedawno opublikowany, ale mający ponad 40 lat numer "Scarlet". Piosenkę zarejestrowano w październiku 1974 roku podczas sesji The Rolling Stones z gitarzystą Jimmym Page'em z Led Zeppelin oraz basistą Rikiem Grechem z Traffic.

Przygotowana przez The War on Drugs zremiksowana wersja wyróżnia się mocniejszym gitarowym brzmieniem i retro klimatem we współczesnym stylu.

Do oryginalnej piosenki "Scarlet" powstał klip z udziałem aktora Paula Mescala, który zdobył rozgłos znakomitą rolą w serialu "Normal People".

Utwór "Scarlet" zapowiada wydanie wersji deluxe płyty "Goats Head Soup", której premiera zaplanowana jest na 4 września. Wydawnictwo zawierać będzie niepublikowane wcześniej piosenki, wersje demo, nagrania koncertowe i inne bonusy. Płyta ukaże się w różnych wersjach w tym 2CD, 4CD, na winylu, kasecie magnetofonowej i w formie cyfrowej. Dostępna będzie też specjalna koszulka. Wcześniej zespół zaprezentował inny numer promujący wznowienie - "Criss Cross".

W kwietniu 2020 roku The Rollings Stones zaprezentowali pierwszy od 8 lat, nowy utwór "Living in a Ghost Town".

The War on Drugs to amerykańska rockowa formacja, która powstała w 2005 roku. Na koncie mają cztery albumy, w tym mający złoty status w Wielkiej Brytanii "Lost in the Dream" z 2014 roku oraz będący jego następcą, a zarazem ostatnim dziełem kapeli "A Deeper Understanding" z 2017 roku.

Udostępnij! Tweetnij!