Aktualności

17-08-2020-18:14:17

Grubson chce walczyć miłością, nie agresją

Udostępnij! Tweetnij!

Grubson zaprezentował elektro - akustyczny singiel z zapowiadanego na jesień nowego wydawnictwa.

Grubson fot. Michał Schwierc

"Emotikony" to opowieść o relacjach w czasach zdominowanych przez technologie. Komunikatory pozwalają na szybki kontakt, ale przecież nic nie zastąpi prawdziwych relacji, spojrzenia w oczy, uścisku dłoni. I o tych zagubionych w technologiach prawdziwych emocjach i realnym życiu poza komputerami opowiada właśnie nowa piosenka GrubSona.

- Przez moment próbowaliśmy sobie wyobrazić świat, w którym media nie służą do szczucia jednych na drugich - komentuje Grubson. - Gdzie ludzie wybrani przez wyborców faktycznie realizują ich potrzeby. Gdzie, pomimo różnic w poglądach, jest miejsce na dialog i zrozumienie drugiej strony. Gdzie po wejściu na media społecznościowe, nie wyświetlają się tylko incydenty z udziałem policji, a hasztagi są używane do solidaryzowania się z ofiarami. Gdzie człowiek może żyć godnie, niezależnie od światopoglądu. Wierzyć politykom, jakkolwiek naiwnie to brzmi. Wierzyć w to, że media są po to, by informować. Wyobraźcie to sobie. W 2020 roku wydaje się to wręcz niemożliwe.

Niezależnie od tego, na kogo głosowaliście, niezależnie od tego, jaką macie wizję Polski - pamiętajcie, że jest ona dobrem wspólnym. Pamiętajcie, że taki świat jest w zasadzie na wyciągnięcie ręki. Nie dajcie się zaszczuć. Walczmy o to, co dobre dla nas wszystkich. Miłością, nie agresją.

Do nagrania powstał klip będący kolażem archiwalnych materiałów z telewizyjnych newsów i programów.

Utwór "Emotikony", podobnie jak pierwszy singiel "Umysł", został wyprodukowany we współpracy z Kubą Mitorajem.

Grubson to mistrz pozytywnego myślenia i dobrej energii. Pierwszy oficjalny album rapera, "O.R.S." z 2009 roku, pokrył się platyną. Kolejne płyty osiągnęły złoty status. Nie dotyczy to jednak ostatniego krążka, wydanego w 2015 roku, a zatytułowanego "Gatunek L".


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: grubson