Aktualności

29-10-2020-21:21:56

Grubson jakiego nie znaliście

Udostępnij! Tweetnij!

Singel "Aktual(nie)lepsza wersja" to kolejna zapowiedź nowego wydawnictwa Grubsona.

Grubson fot. Marta Kacprzak

Wielopoziomowa muzyczna konstrukcja, przepełniona słownymi zabawami, sama w sobie jest jak zaproszenie do zabawy. Pozwala na różne interpretacje dotyczące treści i mocnych motywów przewodnich utworu, skupiających się głównie na dualizmie ludzkiej psyche. Z jednej strony jest to szczera spowiedź, a z drugiej... mocna prowokacja. Jedno jest pewne, takiego Grubsona nie znaliście i nie słyszeliście.

Teledysk do nowego utworu został przygotowany w formie oryginalnej animacji połączonej z lyric video, za którego produkcję odpowiada Shootme.

Długo wyczekiwany 5 studyjny album Grubsona o przewrotnym tytule "Akustycz(nie)zupełnie", ukaże się 27 listopada. Album powstał we współpracy z gitarzystą i kompozytorem, Jakubem Mitorajem.

Grubson, znany z doskonałego łączenia gatunków muzycznych i eksperymentowania ze środkami wyrazu, tym razem nagrał płytę w zupełnie świeżej akustyczno elektronicznej odsłonie. Utwory, podobnie jak w przypadku całej dotychczasowej kariery artysty, są zarówno komentarzem społecznym, jak i opowieścią o nas - ludziach.

Jak przyznaje sam artysta, to jego najbardziej osobista płyta w całej dotychczasowej karierze, której nie byłby w stanie nagrać wcześniej, a dzięki bliskiej współpracy z Jakubem Mitorajem, uzyskał potrzebną perspektywę. Współpraca, która zaczęła się od wspólnych tras koncertowych (Mitoraj to członek Sanepidu Live Band grającego z GrubSonem od lat) i akustycznych brzmień, pozwalających na zupełnie nowe aranże, zdawałoby się skostniałych brzmień, zabrała muzyków we wspólną, nieskrępowaną i bardzo odważną muzyczną podróż - od naturalnego, czystego brzmienia gitary, po elektroniczne granice gatunków.

Wszystko "zaprojektowane" precyzyjnie tak, aby przy każdym odsłuchaniu zaskakiwać słuchaczy czymś nowym. Gościnnie na płycie pojawiają się zaprzyjaźnieni Artyści Grubsona: Marika, Mrozu, Jarecki, Paprodziad i Igor Herbut. Za produkcję albumu odpowiadają Grubson i Jakub Mitoraj, a za mix i mastering DJ Eprom.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: grubson