Aktualności

31-08-2020-21:52:26

BTS podbijają Amerykę. Nowy utwór w sieci

Udostępnij! Tweetnij!

Grupa BTS zaprezentowała nową piosenkę. Tego samego dnia zespół odniósł historyczny sukces, zostając pierwszym koreańskim wykonawcą z numerem 1 na Billboardzie.

BTS fot. Universal Music Polska

Zespół opublikował w sieci utwór "IONIQ: I'm On It". Numer powstał we współpracy z koreańskim producentem samochodów - Hyundai. IONIQ to nowa gama aut wprowadzona na rynek.

Teledysk do "IONIQ: I'm On It" ukaże się w środę, 2 września. Tymczasem numeru można posłuchać poniżej i pobrać za darmo ze strony Hyundaia.

Tymczasem niespełna dobę po występie na MTV Video Music Awards, ostatni singiel BTS - "Dynamite" trafił na 1. miejsce zestawienia Hot 100 Billboardu. Tym samym BTS są pierwszym koreańskim wykonawcą z piosenką na szczycie amerykańskiego zestawienia. To już kolejny rekordowy wynik "Dynamite". Klip zgromadził najwyższą liczbę wyświetleń w ciągu pierwszej doby od premiery. Po 24 godzinach wideo do piosenki obejrzano 101,1 miliona raza.

Radosny, energiczny numer "Dynamite" utrzymany jest w tanecznym klimacie i przypomina nieco przeboje One Direction. Piosenkę wraz z klipem, który wyreżyserował Yong Seok Choi (Lumpens), można sprawdzić poniżej.

Utwór zapowiada kolejny album BTS, który trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. - Z powodu Covid-19 i tego wszystkiego, przez co ludzie teraz przechodzą, pomyśleliśmy, że podzielimy się z naszymi fanami pozytywną energią - można przeczytać w oświadczeniu zespołu.

10 września do kin trafi koncertowy film "Break the Silence: The Movie".

W 2019 roku BTS wystąpił 62 razy na całym świecie, gromadząc ponad 2 miliony osób na koncertach. Formacja zaprezentowała się także jako pierwszy koreański zespół w historii ceremonii na rozdaniu Grammy.Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: BTS