Aktualności

02-09-2020-20:34:43

Woodkid z nową płytą w październiku

Udostępnij! Tweetnij!

Woodkid potwierdził tytuł i datę premiery nowego albumu. "S16" ukaże się 16 października 2020 roku.

Woodkid fot. Universal Music Polska

Woodkid nagrywał "S16" w Abbey Road Studios w Londynie oraz w wielu innych lokalizacjach, w tym w Berlinie, Paryżu, Los Angeles i na Islandii. Na płytę zaprosił chór z Tokio - Suginami Junior Chorus.

"S16" to nawiązanie do chemicznego symbolu i liczby atomowej siarki. "S16" kwestionuje samą materię: czym są nasze komórki? Z czego są stworzone nasze serca? Gdzie leży granica między rzeczywistością a fikcją? Siarka jest w rzeczy samej niezbędnym elementem dla żyjących stworzeń, ale może też bardzo łatwo zapłonąć. Jak żarliwe cierpienie podsycane muzyką, które można następnie uspokoić uczuciem dotyku kogoś bliskiego.

Pierwszy singiel z "S16", "Goliath", w autentyczny sposób kwestionował indywidualną oraz zbiorową odpowiedzialność za obecny stan świata. Utwór został doceniony przez dziennikarzy "TIME'a" czy "Rolling Stone'a". Kolejny utwór "Pale Yellow" to z kolei rozważanie na temat intymności oraz zapis zmagań z rozmaitymi trudnościami, zarówno mentalnymi, jak i fizycznymi. Oba single mocno zaostrzyły apetyt na drugi i bardzo wyczekiwany album Woodkida. Na szczęście w końcu wiemy, że będziemy musieli czekać do 16 października.

"S16" to następca debiutanckiego albumu "The Golden Age" z 2013 roku, który sprzedał się w nakładzie niemal miliona egzemplarzy i był nominowane do dwóch nagród Grammy. Od czasu premiery krążka, Woodkid nawiązał współpracę z Nicolasem Ghesquiérem z Louis Vuitton, The New York City Ballet, Jonasem Cuaronem, skomponował też oryginalną ścieżkę dźwiękową do "Desierto". Kolekcja Dior Homme jesień-zima 2013, "A Soldier on My Own", była zainspirowana oraz zilustrowana utworem "Iron", a tekst posłużył za nazwę kolekcji. W 2019 roku w serialu Netfliksa "The Umbrella Academy" można było usłyszeć inny utwór z "The Golden Age" - "Run Boy Run" nie tylko pojawiło się w kluczowej scenie, ale i posłużyło za tytuł całego odcinka.
"S16" będzie dostępne w serwisach cyfrowych oraz formatach fizycznych, w tym LP oraz limitowanym kolorowym 2LP i CD.

Woodkid zamiast 19 maja zagra w warszawskiej Stodole 2 grudnia 2020 roku.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: woodkid