Aktualności

07-09-2020-10:34:25

Luxtorpeda wydaje "Anno Domini MMXX"

Udostępnij! Tweetnij!

"Patyna, miedź, metal, czasami rdza, to taka muzyka, ten rodzaj muzyki gramy" - tak najnowszy krążek Luxtorpedy zapowiada Robert "Litza" Friedrich. Nowy album Luxtorpedy "Anno Domini MMXX" ukaże się już 1 października.

Luxtopeda fot. Bartek Hałat

Na nowy album Luxtorpedy fani musieli czekać 4 lata. W tym czasie zostało zbudowane całkowicie nowe profesjonalne studio Okolitza, a pierwszym albumem tam zrealizowanym jest właśnie Luxtorpeda "Anno Domini MMXX".

Na płytę "Anno Domini MMXX" składa się 12 nowych kompozycji. Wyjątkowy dodatek do każdego albumu CD stanowić będzie płyta DVD ze wszystkimi utworami zarejestrowanymi w studio granymi na żywo oraz dokument o powstawaniu studia Okolitza, a także specjalny kod do pobrania mp3 albumu, wersji instrumentalnych oraz wielu różnych niespodzianek i niepublikowanych materiałów. Na albumie pojawiło się grono znakomitych gości: Joszko Broda, Piotr Fronczewski, Maciej Jahnz, Deep (52).

Okładkę nowej płyty namalowały czas, deszcz i wiatr. Jak tłumaczy sam zespół: "Wszystko potrzebuje czasu i dojrzewania. Proces starzenia może być piękny i twórczy". A w realizacji strony graficznej albumu Litzę wspomagał Jakub Śpikowski, Jacek Gulczyński i Maciej "Zuch".

Oto tracklista:
1. Progres nie problem
2. Instrumentalnie
3. Bonędza city
4. Ekoplan
5. Cel
6. Hołd
7. Na czworakach
8. Kod genetyczny DDA
9. Matarapatytaparatam
10. Opty pesy
11. List
12. Sęk

Projekt Litzy - Luxtorpeda - wyrósł na jedną z najważniejszych grup na rockowej scenie w Polsce. Po sukcesie debiutanckiej płyty "Luxtorpeda" (2011) i singla "Autystyczny" zespół wydał trzy kolejne krążki: "Robaki" (2012), "A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki" (2014) oraz "MYWASWYNAS" (2016). Albumy spotkały się z równie gorącym przyjęciem publiczności oraz krytyki jak debiut. Singel "Wilki Dwa" z drugiego albumu grupy znalazł się aż 9 razy na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: luxtorpeda