Aktualności

08-10-2020-21:58:46

Luxtorpeda prezentuje "Hołd"

Udostępnij! Tweetnij!

Na rynku niedawno ukazał się najnowszy album Luxtorpedy, "Anno Domini MMXX" i szybko zawędrował na sam szczyt zestawienia listy OLiS. Zespół zaprezentował właśni klip do singla "Hołd".

Luxtorpeda fot. Maciej Rutkowski

"Hołd" to jedna z najbardziej wymownych kompozycji na nowej płycie Luxtorpedy. "Pochodzę z miasta, z którego jestem dumny, Poznańska Piątka i Fort VII" - tak rozpoczyna się ten utwór, którego tekst to historia Wielkopolski w pigułce. Historia, którą zespół chce uchronić od zapomnienia i przywołuje ją również w teledysku do tej kompozycji. Reżyserem klipu jest Paweł Rybarczyk.

- Patyna, miedź, metal, czasami rdza, to taka muzyka, ten rodzaj muzyki gramy - tak najnowszy krążek Luxtorpedy zapowiadał Robert "Litza" Friedrich.

Na nowy album Luxtorpedy fani musieli czekać 4 lata. W tym czasie zostało zbudowane całkowicie nowe profesjonalne studio OKOLITZA, a pierwszym albumem tam zrealizowanym jest właśnie Luxtorpeda "Anno Domini MMXX". Na płycie pojawiło się wielu znakomitych gości: Joszko Broda, Piotr Fronczewski, Maciej Jahnz, Deep.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: luxtorpeda