Aktualności

11-09-2020-16:33:54

Katarzyna Sawczuk po raz pierwszy w głównej roli

Udostępnij! Tweetnij!

Z talent show na wielki ekran. Katarzyna Sawczuk wystąpiła w głównej roli w filmie "Jak zostać gwiazdą".

Katarzyna Sawczuk fot. Kino Świat

Doświadczenie, którą jako nastolatka zdobyła w talent show pozwoliła jej lepiej zrozumieć postać "Ostrej", w którą wciela się w filmie "Jak zostać gwiazdą". - Doświadczenia są bardzo ważnym tworzywem w budowaniu roli mówi Katarzyna Sawczuk. - Od dziecka jestem bardzo uważna na świat i ludzi. Mam umiejętność zapamiętywania najdrobniejszych szczegółów, a moją otwartość na kontakt z drugim człowiekiem zamieniam w narzędzie pracy. Tak też było w tym przypadku.

- "Ostra" w filmie nie boi się wykonywać utworów bardzo skomplikowanych wokalnie - dodaje aktorka. - Ta rola obligowała aktorkę do wielu tygodni przygotowań. To był trudny proces, bo tak bardzo różnił się sposób wykonywania utworów przez "Ostrą" od mojego - Kasi Sawczuk. Katowaliśmy materiał i aspekty techniczne w każdej wolnej chwili, również pomiędzy dniami zdjęciowymi. Kocham muzykę całym sercem i dzięki temu projektowi zyskałam nowe doświadczenie. Moim marzeniem było zagrać w filmie, w którym proces przygotowań wydarza się z taką intensywnością, gdzie dodatkowo mogę połączyć obie swoje pasje. Poczułam spełnienie jako artystka. Tymczasowo, bo lista marzeń nie ma końca.

Anna Wieczór-Bluszcz, reżyserka filmu, podkreśla, że przygotowanie muzyczne aktorki wcielającej się w postać "Ostrej" w "Jak zostać gwiazdą" było dla niej kluczowe. - Każdy etap opowieści wymagał od bohaterki innego poziomu w jej rozwoju wokalnym - wyjaśnia. - Kasia Sawczuk jest wybitnie utalentowana aktorsko i muzycznie. Jest wszechstronna. Wspaniała.

Katarzyna Sawczuk jest piosenkarką i aktorką. "Jak zostać gwiazdą" to jej debiut w głównej roli, ale szerszej publiczności dała poznać się już w takich produkcjach jak "Miasto 44", "Belfer" czy "Barwy szczęścia". W wieku 17 lat zawojowała program "The Voice of Poland" zajmując w finale drugie miejsce. Jej wykonanie piosenki "Titanium" podczas przesłuchań do show ma już ponad 5 milionów wyświetleń na YouTube. Twórcy serialu "Czas honoru – powstanie", w którym aktorka zagrała jedną głównych ról, powierzyli jej również wykonanie piosenki promującej produkcję. "Dziewczyna z granatem" stała się hitem z ponad ośmioma milionami wyświetleń.

Film "Jak zostać gwiazdą" pokazuje kulisy programu, w którym sława równie mocno zależy od głosu i kunsztu muzycznego, co rozpętanych skandali i zakulisowych intryg. Pełen przebojów film z udziałem m.in. Katarzyny Sawczuk, Macieja Zakościelnego, Anity Sokołowskiej, Julii Kamińskiej, Tomasza Karolaka i Urszuli Dudziak wejdzie na ekrany kin 2 października.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!