Aktualności

03-10-2020-10:54:32

Gwiazda "Jak zostać gwiazdą" śpiewa "A to co mam". Katarzyna Sawczuk w repertuarze Kasi Kowalskiej

Udostępnij! Tweetnij!

Z okazji premiery filmu "Jak zostać gwiazdą", do sieci trafiła piosenka w wykonaniu odtwórczyni głównej roli, Katarzyny Sawczuk.

Katarzyna Sawczuk fot. Kino Świat

Katarzyna Sawczuk jest piosenkarką i aktorką. "Jak zostać gwiazdą" to jej debiut w głównej roli, ale szerszej publiczności dała się już poznać w takich produkcjach jak "Miasto 44", "Belfer", czy "Barwy szczęścia". W wieku 17 lat zawojowała program "The Voice of Poland", zajmując w finale drugie miejsce. Nic więc dziwnego, że twórcy najnowszego filmu z jej udziałem, zdecydowali się powierzyć jej wykonanie wszystkich utworów samodzielnie. Jak Katarzyna Sawczuk przygotowywała się do roli?

- Próby, próby i jeszcze raz próby - wspomina artystka. - Miałam dwóch mentorów wokalnych, którzy obdarzyli mnie ogromnym wsparciem i dodali odwagi. Z reżyserką miałyśmy dokładnie skonstruowany pomysł na wrażliwość muzyczną "Ostrej" i sposób, w jaki śpiewa - technicznie i emisyjnie. To był trudny proces. Katowaliśmy materiał i aspekty techniczne w każdej wolnej chwili, również pomiędzy dniami zdjęciowymi. Kocham muzykę całym sercem i dzięki temu projektowi zyskałam nowe doświadczenie.

Utwór "A to co mam" to cover piosenki Kasi Kowalskiej z 1995 roku. Poruszająca ballada, dzięki wykonaniu Katarzyny Sawczuk, zyskuje nowe znaczenie, a także nowe życie. - Pamiętam, jak cieszyliśmy się, kiedy znaleźliśmy tę piosenkę, bo idealnie pasowała do jednej ze scen. Wiedziałam, że jeśli produkcja nie dostanie praw do wykorzystania tej piosenki, film dużo straci - mówi Julia Kamińska, współautorka scenariusza i odtwórczyni roli Ewy Dykty.

Film "Jak zostać gwiazdą" pokazuje kulisy programu, w którym sława równie mocno zależy od głosu i kunsztu muzycznego, co rozpętanych skandali i zakulisowych intryg. Pełen przebojów film z udziałem m.in. Katarzyny Sawczuk, Macieja Zakościelnego, Anity Sokołowskiej, Julii Kamińskiej, Tomasza Karolaka i Urszuli Dudziak trafił na ekrany kin 2 października.
Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!