Aktualności

18-09-2020-16:28:39

Król śpiewa Andrzeja Zauchę do słuchowiska "Przeminęło"

Udostępnij! Tweetnij!

Król zaprezentował swoją wersję przeboju Andrzeja Zauchy. Przeróbka powstała na potrzeby słuchowiska "Przeminęło", w które zaangażowani byli także Łukasz Orbitowski, Danuta Stenka, Maria Sadowska, Wojciech Mann czy Cezura Pazura.

Król fot. Małgorzata Popinigis

Wokalista przygotował unowocześnioną, a zarazem mocno nawiązującą do oryginału wersję "Byłaś serca biciem".

Król nie tylko nagrał piosenkę, ale i użyczył głosu jednemu z bohaterów w "Przeminęło" (Storytel). - To historia o buncie, stracie, miłości i pragnieniach grupy młodych ludzi, której akcja toczy się w Polsce w latach 80. i 90? - mówi artysta.

"Przeminęło" to ponadczasowa historia miłosna, oparta na kultowym "Przeminęło z wiatrem" Margaret Mitchell. Słuchowisko przenosi nas ze Stanów Zjednoczonych czasów wojny secesyjnej do okresu historycznej zawieruchy w Polsce, która jeszcze nie była na powrót Polską, która walczyła o wolność. Oto rok 1981, rok wprowadzenia kartek na mięso, wyprodukowania setnego malucha, założenia zespołu Republika, ale przede wszystkim rok szarej chmury stanu wojennego, która zawisła nad krajem.

Pod tą chmurą zaś znalazły się Tary Śląskie, a w niej Róża, Czarek, Jurek, Malwina, Robert i wszyscy ci, w których gniew młodych musiał zamienić się w bunt narodu.

"Przeminęło" to największa produkcja oryginalna tego roku. W słuchowisku w głównych rolach wystąpili Justyna Wasilewska, Maria Dębska, Tomasz Włosok, Józef Pawłowski i Mateusz Banasiuk, a towarzyszyli im m.in. Danuta Stenka, Wojciech Wysocki, Wojciech Mecwaldowski, Cezary Pazura, Wojciech Mann oraz Król.

Pomysłodawcą jest Łukasz Orbitowski, scenariusz napisała Aleksandra Zielińska. Za reżyserię odpowiadają Maria Sadowska i Marcin Kardach. Słuchowiska można posłuchać pod tym adresem.

https://www.youtube.com/embed/a6JrPQveVaw

Udostępnij! Tweetnij!