Aktualności

20-09-2020-12:18:11

Niepublikowane nagranie Chrisa Cornella

Udostępnij! Tweetnij!

Spadkobiercy Chrisa Cornella opublikowali niepublikowaną dotąd wersję piosenki "Only These Words".

Chris Cornell fot. Universal Music Polska

Nagranie ukazało się w sieci z okazji 16. urodzin córki muzyka, Toni.

Oficjalna wersja "Only These Words" pochodzi z solowego albumu Cornella "Higher Truth". Zaprezentowana przez rodzinę, nieznana wersja jest jeszcze delikatniejsza niż oryginał. - Tata byłby dumny, widząc na jak mądrą, silną, piękną i pewną siebie kobietę wyrastasz - można przeczytać na Instagramie pod zdjęciem rockamana z małą jeszcze Toni.

Chris Cornell powiesił się w hotelowej łazience w Detroit. Zmarł 17 maja 2017 roku w wieku 52 lat. Rockman we wcześniejszych latach zmagał się z depresją, a także uzależnieniem od narkotyków i alkoholu.

Wokalista dał się poznać za sprawą działalności w zespole Soundgarden, będącym czołowym przedstawicielem grunge'u. Grupa wydała jeden z najważniejszych rockowych albumów lat 90., "Superunknown" (1994).

Cornell z powodzeniem prowadził też karierę solową. We wrześniu 2015 roku ukazała się jego ostatnia samodzielna płyta, "Higher Truth". Ponadto śpiewał w supergrupach Temple of the Dog i Audioslave.

Amerykanin nagrał piosenki do filmów "Casino Royale" ("You Know My Name"), "Kaznodzieja z karabinem" ("Nearly Forgot My Broken Heart"), "13 godzin: Tajna misja w Benghazi" ("Til the Sun Comes Back Around") i "Przyrzeczenie" ("The Promise").

https://www.instagram.com/tv/CFSg_hqJhVN/


Sprawdź i kup bilet:



Udostępnij! Tweetnij!