Aktualności

28-09-2020-12:49:37

Nowe daty i dodatkowe koncerty Sunk Anansie

Udostępnij! Tweetnij!

Zespół Sunk Anansie świętuje 25-lecie i z tej okazji planuje serię koncertów. Właśnie poznaliśmy nowe daty przełożonych występów. Skin z kumplami dodali też dwa kolejne koncerty w Polsce - w Łodzi i Krakowie.

Skunk Anansie fot. Mystic Production

- Większość raczej nie będzie zaskoczona, ale przy wszystkim, co dzieję się na świecie oczywiście jesteśmy zmuszeni przełożyć koncerty w Wielkiej Brytanii i Europie - czytamy w komunikacie Sunk Anansie. - Nie jesteśmy zachwyceni, ale to właściwa decyzja, by mieć pewność, że wszyscy zaangażowani będą bezpieczni. Z radością pragniemy też ogłosić dodatkowe koncerty w Polsce.

Sprzedaż biletów rozpocznie się 2 października. Wcześniej zakupione wejściówki zachowują ważność.

Oto harmonogram trasy:
18 maja - Łódź, Wytwórnia
19 maja - Gdańsk, Stary Maneż
20 maja - Warszawa, Progresja
22 maja - Kraków, klub Studio
23 maja - Wrocław, CK A2

Zespół Skunk Anansie od początku odznaczał się bezkompromisowym charakterem i nigdy się nie zmienił. Można to dostrzec w ich muzyce, która zawiera subtelne przejścia pomiędzy momentami delikatności a elementami naładowanymi politycznie i nagą emocjonalnością. Można to także odnaleźć w samej istocie zespołu, czyli mieszance wpływów, kultur i osobowości, które udało im się tak skutecznie połączyć.

Gdy zespół wyłonił się z obskurnego, londyńskiego zaplecza, elektryzując wszystkich, którzy mieli okazje ich posłuchać i zapewniając odświeżający zastrzyk adrenaliny dekadenckiej scenie muzycznej, członkowie Skunk Anansie brzmieli i wyglądali jak nikt inny do tej pory.

"Nikt w naszej okolicy nie widział wcześniej czegoś takiego jak my", mówi piosenkarka Skin, która założyła zespołu wraz z basistą Cass i gitarzystą Ace. "Byliśmy jak trzęsienie ziemi".

"Londyn w latach 90. był mieszaniną różnych ludzi", dodaje gitarzysta Ace, "jednakże zespoły tak nie wyglądały - zawsze było to czterech kolesi z identycznymi fryzurami. Byliśmy grupą prawdziwych ludzi i właśnie dlatego byliśmy radykalni."

Choć od tego czasu minęło już prawie 25 lat, inne zespoły nadal starają się nadrobić te zaległości. Nikt wcześniej ani później nie wywarł takiego wpływu kulturowego i emocjonalnego, co pomogło Skunk Anansie odnieść ogromny sukces. Największą miarą tego, co osiągnęli, jest fakt, iż nikomu innemu nie udało się pójść w ich ślady.

Świetnym pomysłem zespołu było postanowienie uczczenia swojej 25 rocznicy działalności płytą na żywo 25LIVE@25 składającą się z ich najwspanialszych utworów, pochodzących z sześciu albumów studyjnych.

Niewiele zespołów potrafi tak zawładnąć sceną jak Skunk Anansie. Ich porywające występy na żywo to huragan energii, dźwięku i osobowości, a jednocześnie wezwanie do stania się częścią czegoś znacznie większego, czemu nie można się oprzeć. Utwory nagrane podczas europejskiej trasy koncertowej, która promowała album Anarchytecture z 2016 roku, stanowią celebrację niezrównanej kariery Skunk Anansie, jak i również muzycznej i kulturowej siły zespołu. "Ożywamy na scenie" - mówi basista Cass. "Jest to dla nas miejsce, w którym wyszczerzamy zęby".Udostępnij! Tweetnij!