Aktualności

01-10-2020-17:03:55

Nowy koncertowy album Iron Maiden w listopadzie

Udostępnij! Tweetnij!

Fani, którzy czekają na przełożone występy Iron Maiden znajdą pocieszenie w postaci podwójnego, koncertowego albumu. 20 listopada ukaże się wydawnictwo "Nights Of The Dead - Legacy Of The Beast, Live in Mexico City".

Iron Maiden fot. EMI Music Poland

Podwójny zestaw "Nights Of The Dead - Legacy Of The Beast, Live in Mexico City" zawierać będzie ponad 100 minut klasyków kapeli i dostępne będzie w różnych formatach. Materiał zarejestrowano podczas trzech wyprzedanych, stadionowych koncertów zespołu, które odbyły się we wrześniu 2018 roku podczas światowej trasy "Legacy Of The Beast". Tournée, które rozpoczęło się w 2018 roku zakończy się latem przyszłego roku w Europie. Pozostałą część otworzy show na PGE Narodowym w Warszawie, który zaplanowano na 11 czerwca 2021 roku.

- Kiedy ostatnia cześć naszej trasy "Legacy" została odwołana z powodu pandemii koronawirusa, wszyscy w zespole byliśmy bardzo rozczarowani i przygnębieni, podobnie zresztą jak nasi fani - komentuje założyciel bandu i basista, Steve Harris. - Bardzo liczyliśmy na to, by dotrzeć z tymi występami do kolejnych krajów i chociaż udało się ustalić nowe daty większości europejskich koncertów na 2021 rok (w tym występ w Warszawie, na PGE Narodowym - 11.06.2021), pomyśleliśmy, że przesłuchamy zapis dotychczasowych show, by sprawdzić, czy nie uda się przygotować jakiejś koncertowej pamiątki, którą wszyscy będą mogli się cieszyć. Osobiście jestem bardzo zadowolony z rezultatu, szczególnie z setlisty, na której znalazły się utwory, które wcześniej nie trafiły na żaden album live, jak "For The Greater Good Of God" czy starsze kawałki "Where Eagles Dare", "Flight Of Icarus", "The Clansman" i "Sign Of The Cross". Te numery przez lata były nieobecne w naszym koncertowym repertuarze.

Tracklista
1. Churchill’s Speech
2. Aces High
3. Where Eagles Dare
4. 2 Minutes To Midnight
5. The Clansman
6. The Trooper
7. Revelations
8. For The Greater Good Of God
9. The Wicker Man
10. Sign Of The Cross
11. Flight Of Icarus
12. Fear Of The Dark
13. Iron Maiden
14. The Number Of The Beast
15. The Evil That Men Do
16. Hallowed Be Thy Name
17. Run To The Hills

Przypomnijmy, że gościem specjalnym podczas koncertu w Polsce będzie Within Temptation, a zespołem otwierającym Lord Of The Lost.

Studyjny dorobek Iron Maiden zamyka "The Book of Souls" z 2015 roku.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!