Aktualności

06-10-2020-18:17:31

Nowa płyta AC/DC w hołdzie Malcolmowi Youngowi

Udostępnij! Tweetnij!

Muzycy AC/DCujawnili kilka szczegóły nadchodzącej płyty "Power Up" (pisanej też "PWR/UP"), która - jak się dowiadujemy - dedykowana jest nieżyjącemu już gitarzyście kapeli, Malcolmowi Youngowi.

AC/DC fot. Archiwum zespołu

- Ten album poświęcony jest moiemu bratu, Malcolmowi - powiedział Angus Young w wywiadzie dla "Rolling Stone'a". - To hołd dla niego, tak jak "Back In Black" było hołdem dla Bonsa Scotta.

Angus wyjawnił ponadto, że materiał pochodzi w dużej mierze z czasów płyty "Black Ice". - Malcolm powiedział wówczas, że mamy sporo piosenek i żeby zostawić je na kolejny album - wspomina młodszy z braci. - Zapamiętałem to sobie i sięgnąłem po te utwory. Kiedy ich posłuchałem, obiecałem sobie, że zrobię wszystko, żeby je nagrać i wydać.

Większość materiału została zarejestrowana latem 2018 roku w Vancouver, pod okiem Brendana O'Briena. Poza singlem "Shot in the Dark", w zestawie znajdą się również numery zatytułowane "Money Shot", "Demon Fire", and "Witch’s Spell". Malcolm Young razem z Angusem Youngiem są wymienieni jako współautorzy wszystkich piosenek.

Oficjalnie data premiery nie została podana do informacji, ale mówi się o 13 listopada.

Materiał powstał w składzie Brian Johnson (wokal), Phil Rudd (perkusja), Cliff Williams (bas), Angus Young (gitara) i Stevie Young (gitara rytmiczna). Singiel "Shot in the Dark" doczeka się premiery jutro, 7 października.

Ostatni album AC/DC to "Rock or Bust" z 2014 roku.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: ac/dc