Aktualności

26-02-2021-12:25:00

Barack Obama i Bruce Springsteen we wspólnym podcaście

Udostępnij! Tweetnij!

Firma produkcyjna prezydenta Baracka Obamy i Michelle Obamy o nazwie Higher Ground podjęła współpracę ze Spotify. Ostatnio ogłosili już drugi wspólny projekt o nazwie „Renegades: Born in the USA”.

Materiały prasowe

„Renegades” to ośmioodcinkowy podcast, w którym Barack Obama i Bruce Springsteen podejmują głęboka rozmowę, w której eksplorują wiele zagadnień, takich jak: rasa, rodzicielstwo, małżeństwo i aktualny stan Ameryki. To osobista i poruszająca dyskusja pomiędzy dwoma przyjaciółmi, którzy zaczynają podróż po swojej przeszłości, przekonaniach i kraju, który kochają – takim jakim był, jest i powinien być w przyszłości. Pierwsze dwa odcinki są już dostępne dla użytkowników Spotify na całym świecie.

Obama i Springsteen budowali swoją relację i przyjaźń od spotkania podczas kampanii prezydenckiej w 2008 roku. Dziś po raz pierwszy zapraszają nas do podsłuchiwania swoich opowieści o rodzinnych miastach, wzorach do naśladowania, współczesnych wyzwaniach stojących przed mężczyznami, konfrontacji z bardzo podzieloną Ameryką i o tym co zrobić, by dalej kroczyć razem. Osiem odcinków przyniesie słuchaczom oszałamiające, pełne muzyki i dialogu doznania.

Były prezydent USA zaczął pierwszy odcinek słowami „Jak się tu znaleźliśmy? Jak możemy wrócić do połączenia Amerykańskiej historii? Ten temat dominował wiele z moich konwersacji w ubiegłym roku – z Michelle, z moimi córkami i przyjaciółmi. Jednym z nich jest Bruce Springsteen. Powierzchownie, nic nas nie łączy. Ale przez te lata znaleźliśmy w sobie podobną wrażliwość. Podobnie myślimy o pracy, rodzinie, Ameryce. Na swój sposób, Bruce i ja przechodzimy równolegle próby zrozumienia tego kraju, który dał nam tak wiele. Staramy się uwiecznić historie jego ludzi. Szukamy sposobu by łączyć nasze poszukiwania znaczenia, prawdy i wspólnoty z większa historią Stanów Zjednoczonych Ameryki.
źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!